Kamil Majchrzak zagra z rozstawionym w Den Bosch. Odpadł faworyt gospodarzy

Rozstawiony z numerem piątym Karen Chaczanow będzie rywalem Kamila Majchrzaka w II rundzie rozgrywanego na trawie turnieju ATP 250 w Den Bosch. Odpadli faworyt gospodarzy Botic van de Zandschulp i Tommy Paul.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Karen Chaczanow był najwyżej rozstawionym tenisistą, który rywalizację w turnieju ATP w Den Bosch musiał rozpoczynać od I rundy. Moskwianin nie miał jednak problemu z pierwszym rywalem i we wtorek w niespełna godzinę pokonał 6:3, 6:3 Alejandro Tabilo.

Tym samym Chaczanow został rywalem w 1/8 finału Kamila Majchrzaka. Mecz odbędzie się w środę i będzie trzecim pojedynkiem pomiędzy tym tenisistami. Oba poprzednie, w 2020 roku w Rolandzie Garrosie i w 2021 w Lyonie, wygrał Chaczanow.

Spośród rozstawionych do II rundy awansował też Jenson Brooksby, turniejowa "ósemka". Amerykanin wykorzystał dwa z ośmiu break pointów i wyeliminował posiadacza dzikiej karty, Jespera de Jonga. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Hugo Gaston.

Odpadł faworyt gospodarzy Botic van de Zandschulp. Oznaczony numerem szóstym Holender w trzech setach przegrał z Emilem Ruusuvuorim. W II rundzie Fin zmierzy się z Ilją Iwaszką. Tenisista z Mińska także potrzebował trzech partii, by ograć Mackenzie'ego McDonalda.

Na pierwszej przeszkodzie potknął się też rozstawiony z numerem siódmym Tommy Paul, który po meczu złożonym z samych tie breaków uległ rodakowi, Brandonowi Nakashimie. Amerykanin o awans do ćwierćfinału powalczy z kolejnym krajanem, Samem Querreyem. Kwalifikant okazał się lepszy od grającego z dziką kartą Robina Haase.

Rozstawiony z numerem drugim Felix Auger-Aliassime na otwarcie zmierzy się z Tallonem Griekspoorem. Holender wyeliminował Aljaza Bedene. Z kolei inauguracyjnym rywalem oznaczonego "trójką" Taylora Fritza będzie inny reprezentant gospodarzy, posiadacz dzikiej karty Tim van Rijthoven, który pokonał Matthew Ebdena, gracza z eliminacji.

W pojedynku weteranów 33-latek Adrian Mannarino wygrał 7:6(4), 7:6(9) z 38-letnim Andreasem Seppim. W 1/8 finału doświadczony Francuz zmierzy się z oznaczonym numerem czwartym Alexem de Minaurem.

Najwyżej rozstawiony Danił Miedwiediew na wyłonienie premierowego rywala musi poczekać do środy. Mecz Jamesa Duckwortha z Gillesem Simonem został bowiem przerwany w drugim secie i przełożony na kolejny dzień.

Libema Open, Den Bosch (Holandia)
ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 648,1 tys. euro
wtorek, 7 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Karen Chaczanow (5) - Alejandro Tabilo (Chile) 6:3, 6:3
Jenson Brooksby (USA, 8) - Jesper de Jong (Holandia, WC) 7:6(3), 6:3
Emil Ruusuvuori (Finlandia) - Botic van de Zandschulp (Holandia, 6) 4:6, 6:2, 6:1
Brandon Nakashima (USA) - Tommy Paul (USA, 7) 6:7(4), 7:6(5), 7:6(2)
Ilja Iwaszka - Mackenzie McDonald (USA) 6:3, 6:7(8), 6:1
Tallon Griekspoor (Holandia) - Aljaz Bedene (Słowenia, PR) 7:5, 7:5
Adrian Mannarino (Francja) - Andreas Seppi (Włochy, Q) 7:6(4), 7:6(9)
Sam Querrey (USA, Q) - Robin Haase (Holandia, WC) 6:3, 6:2
Tim van Rijthoven (Holandia, WC) - Matthew Ebden (Australia, Q) 7:6(4), 7:6(9)
Jame Duckworth (Australia) - Gilles Simon (Francja, Q) 4:6, 1:3 *do dokończenia

wolne losy: Danił Miedwiediew (1); Felix Auger-Aliassime (Kanada, 2); Taylor Fritz (USA, 3); Alex de Minaur (Australia, 4)