Kamil Majchrzak dokończył mecz, który trwał ponad dobę

Konfrontacja Kamila Majchrzaka z Dominikiem Koepferem rozpoczęła się w poniedziałek przed południem, a zakończyła we wtorek po południu. Polak wygrał z Niemcem w dwóch setach.

Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak czekał na mecz w Den Bosch przez dwa tygodnie od czasu odpadnięcia z Rolanda Garrosa. Polak zadebiutował w Wielkim Szlemie, ale jego przygoda zakończyła się na jednym, pięciosetowym pojedynku z Brandonem Nakashimą. W Holandii rozpoczął sezon na kortach trawiastych i tym samym przygotowania do Wimbledonu.

Poniedziałek był falstartem dla organizatorów, reaktywowanego po trzech latach, turnieju. Z powodu deszczu dokończono tylko jeden mecz. Majchrzak nie miał szczęścia, jego spotkanie przerwano po rozegraniu zaledwie czterech gemach, przy stanie 3:1 dla Polaka. Później kilkakrotnie przekładano godzinę wznowienia meczu aż zrezygnowano z tego pomysłu aż do wtorku.

Wyszło tak, że samego grania między Polakiem a Niemcem była godzina. Majchrzak nie oddał inicjatywy po powrocie na kort i wygrał pierwszego seta 6:1. Więcej walki było w drugiej partii, a o zwycięstwie 6:4 Majchrzaka zdecydowało przełamanie w piątym gemie. Przy swoim podaniu nie pozwalał Dominikowi Koepferowi nawet na zdobywanie break pointów.

Następnym przeciwnikiem Majchrzaka będzie rozstawiony z numerem 5. Karen Chaczanow.