Szybka przeprawa Polaków w challengerach

Daniel Michalski zagra w ćwierćfinale challengera w Oeiras po wyeliminowaniu jednego z gospodarzy Pedro Araujo. Także w dwóch setach zwyciężył w Mediolanie debel tworzony przez Piotra Matuszewskiego.

Daniel Michalski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Daniel Michalski rządził na korcie w wygranym 6:3, 6:3 meczu z Portugalczykiem. Miał co prawda problem z utrzymaniem własnego podania, ale na ten sam mankament narzekał w swojej grze Pedro Araujo.

W sześciu z dziewięciu gemów w pierwszym secie było przełamanie serwisu przeciwnika. Michalski dwa razy utrzymał własne podanie i wyszedł na prowadzenie w spotkaniu.

Pojedynek potrwał godzinę i 42 minuty. W drugim secie częściej niż w pierwszym zwyciężali serwujący. Były w nim trzy przełamania i ponownie na swoim postawił Michalski.

Tym samym pozostaje on w grze o zwycięstwo w Challengerze w Oeiras. Za nim dwie wygrane w portugalskiej imprezie, a jego przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie Kimmer Coppejans. Belg w poprzedniej rundzie poradził sobie w dwóch setach ze Stevenem Diezem.

Nieco ponad godzinę spędzili na korcie Piotr Matuszewski i Andrew Paulson. Polsko-czeski debel zwyciężył w Mediolanie z Victorem Durasoviciem i Aldinem Setkiciem. W pierwszym secie pozwolili Norwegowi oraz Bośniakowi na wygranie trzech gemów, a w drugim zaledwie jednego. Ani razu nie oddali własnego podania. Także oni awansowali do ćwierćfinału, a w nim zmierzą się z rozstawionymi z numerem czwartym Luciano Darderim i Fernando Rombolim.

II runda gry pojedynczej Challengera w Oeiras:

Daniel Michalski (Polska) - Pedro Araujo (Portugalia) 6:3, 6:3

I runda gry podwójnej Challengera w Mediolanie:

Piotr Matuszewski / Andrew Paulson (Polska / Czechy) - Viktor Durasović / Aldin Setkić (Norwegia / Bośnia i Hercegowina) 6:3, 6:1

Czy Daniel Michalski awansuje do półfinału w Oeiras?