Polak nie sprawił przykrości gospodarzom w Mediolanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Filip Peliwo
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Filip Peliwo
zdjęcie autora artykułu

Filip Peliwo spotkał się w challengerze na kortach ziemnych w Mediolanie z jednym z gospodarzy Raulem Brancaccio. Było go stać tylko na wygranie czterech gemów.

Oba przegrane przez reprezentanta Polski sety trwały 36 minut. W pierwszym Peliwo poniósł porażkę 1:6, a w drugim 3:6. O przewadze Raula Brancaccio świadczą między innymi statystyki serwisowe. Na jego cztery asy, Peliwo nie odpowiedział ani jednym, natomiast popełnił pięć podwójnych błędów serwisowych.

Filip Peliwo stracił własne podanie trzy razy w pierwszym secie i raz w drugim. Przez całe spotkanie z wyżej notowanych w rankingu Włochem nie miał nawet break pointa.

Tym samym reprezentant Polski pożegnał się z challengerem w Mediolanie. Swoje dwa wcześniejsze zwycięstwa z Filippo Carpim i Shintaro Mochizukim odniósł w kwalifikacjach. Zatrzymał się w pierwszej rundzie, a w turnieju był jedynym reprezentantem Polski.

I runda gry pojedynczej challengera w Mediolanie:

Raul Brancaccio (Włochy) - Filip Peliwo (Polska) 6:1, 6:3

Czytaj także: Rosyjskie media piszą o Hubercie Hurkaczu. "Fenomenalny mecz" Czytaj także: "Kocham". Nie uwierzysz, komu Hurkacz wyznał miłość po finale

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się wydarzyło? Szalone sceny po meczu Polaków!

Źródło artykułu: