Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wimbledon: Program i wyniki mężczyzn (drabinka)

Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak reprezentują Polskę w głównej drabince wielkoszlemowego Wimbledonu 2022. Tytułu w Londynie broni Serb Novak Djoković, który został najwyżej rozstawiony w turnieju mężczyzn.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 40,3 mln funtów

finał:

niedziela, 10 lipca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Nick Kyrgios (Australia) 4:6, 6:3, 6:4, 7:6(3)

półfinał:

piątek, 8 lipca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) 2:6, 6:3, 6:2, 6:4
Nick Kyrgios (Australia) - Rafael Nadal (Hiszpania, 2) walkower

ćwierćfinał:

środa, 6 lipca

Nick Kyrgios (Australia) - Cristian Garin (Chile) 6:4, 6:3, 7:6(5)
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Taylor Fritz (USA, 11) 3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6(4)

wtorek, 5 lipca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Jannik Sinner (Włochy, 10) 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) - David Goffin (Belgia) 3:6, 7:5, 2:6, 6:3, 7:5

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 4 lipca

Cristian Garin (Chile) - Alex de Minaur (Australia, 19) 2:6, 5:7, 7:6(3), 6:4, 7:6(6)
Nick Kyrgios (Australia) - Brandon Nakashima (USA) 4:6, 6:4, 7:6(2), 3:6, 6:2
Taylor Fritz (USA, 11) - Jason Kubler (Australia, Q) 6:3, 6:1, 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Botic van de Zandschulp (Holandia, 21) 6:4, 6:2, 7:6(6)

niedziela, 3 lipca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Tim van Rijthoven (Holandia, WC) 6:2, 4:6, 6:1, 6:2
Jannik Sinner (Włochy, 10) - Carlos Alcaraz (Hiszpania, 5) 6:1, 6:4, 6:7(8), 6:3
David Goffin (Belgia) - Frances Tiafoe (USA, 23) 7:6(3), 5:7, 5:7, 6:4, 7:5
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) - Tommy Paul (USA, 30) 6:4, 7:5, 6:4

III runda (1/16 finału):

sobota, 2 lipca

Cristian Garin (Chile) - Jenson Brooksby (USA, 29) 6:2, 6:3, 1:6, 6:4
Alex de Minaur (Australia, 19) - Liam Broady (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:4, 7:5
Brandon Nakashima (USA) - Daniel Elahi Galan (Kolumbia) 6:4, 6:4, 6:1
Nick Kyrgios (Australia) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) 6:7(2), 6:4, 6:3, 7:6(7)
Jason Kubler (Australia, Q) - Jack Sock (USA, Q) 6:2, 4:6, 5:7, 7:6(4), 6:3
Taylor Fritz (USA, 11) - Alex Molcan (Słowacja) 6:4, 6:1, 7:6(3)
Botic van de Zandschulp (Holandia, 21) - Richard Gasquet (Francja) 7:5, 2:6, 7:6(7), 6:1
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Lorenzo Sonego (Włochy, 27) 6:1, 6:2, 6:4

piątek, 1 lipca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Miomir Kecmanović (Serbia, 25) 6:0, 6:3, 6:4
Tim van Rijthoven (Holandia, WC) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 22) 6:4, 6:3, 6:4
Jannik Sinner (Włochy, 10) - John Isner (USA, 20) 6:4, 7:6(4), 6:3
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 5) - Oscar Otte (Niemcy, 32) 6:3, 6:1, 6:2
David Goffin (Belgia) - Ugo Humbert (Francja) 4:6, 7:5, 6:2, 7:5
Frances Tiafoe (USA, 23) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 3:6, 7:6(1), 7:6(3), 6:4
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) - Steve Johnson (USA) 6:4, 6:1, 6:0
Tommy Paul (USA, 30) - Jiri Vesely (Czechy) 6:3, 6:2, 6:2

II runda (1/32 finału):

piątek, 1 lipca

Jack Sock (USA, Q) - Maxime Cressy (USA) 6:4, 6:4, 3:6, 7:6(1)
Jason Kubler (Australia, Q) - Dennis Novak (Austria, Q) 6:3, 6:4, 6:4

czwartek, 30 czerwca

Cristian Garin (Chile) - Hugo Grenier (Francja, LL) 6:3, 6:1, 6:1
Jenson Brooksby (USA, 29) - Benjamin Bonzi (Francja) 7:6(3), 7:5, 6:3
Alex de Minaur (Australia, 19) - Jack Draper (Wielka Brytania) 5:7, 7:6(0), 6:2, 6:3
Liam Broady (Wielka Brytania, WC) - Diego Schwartzman (Argentyna, 12) 6:2, 4:6, 0:6, 7:6(6), 6:1
Brandon Nakashima (USA) - Denis Shapovalov (Kanada, 13) 6:2, 4:6, 6:1, 7:6(6)
Daniel Elahi Galan (Kolumbia) - Roberto Bautista (Hiszpania, 17) walkower
Nick Kyrgios (Australia) - Filip Krajinović (Serbia, 26) 6:2, 6:3, 6:1
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) - Jordan Thompson (Australia) 6:2, 6:3, 7:5
Alex Molcan (Słowacja) - Marcos Giron (USA) 6:3, 6:2, 6:4
Taylor Fritz (USA, 11) - Alastair Gray (Wielka Brytania, WC) 6:3, 7:6(3), 6:3
Richard Gasquet (Francja) - Mackenzie McDonald (USA) 6:3, 3:6, 6:4, 6:3
Botic van de Zandschulp (Holandia, 21) - Emil Ruusuvuori (Finlandia) 3:6, 6:1, 6:4, 6:4
Lorenzo Sonego (Włochy, 27) - Hugo Gaston (Francja) 7:6(4), 6:4, 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Ricardas Berankis (Litwa) 6:4, 6:4, 4:6, 6:3

środa, 29 czerwca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Thanasi Kokkinakis (Australia) 6:1, 6:4, 6:2
Miomir Kecmanović (Serbia, 25) - Alejandro Tabilo (Chile) 7:6(4), 7:6(3), 3:6, 6:3
Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 22) - Quentin Halys (Francja) 7:6(7), 0:6, 7:5, 7:6(5)
Tim van Rijthoven (Holandia, WC) - Reilly Opelka (USA, 15) 6:4, 6:7(8), 7:6(7), 7:6(4)
Jannik Sinner (Włochy, 10) - Mikael Ymer (Szwecja) 6:4, 6:3, 5:7, 6:2
John Isner (USA, 20) - Andy Murray (Wielka Brytania) 6:4, 7:6(4), 6:7(3), 6:4
Oscar Otte (Niemcy, 32) - Christian Harrison (USA, Q) 3:1 i krecz
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 5) - Tallon Griekspoor (Holandia) 6:4, 7:6(0), 6:3
Ugo Humbert (Francja) - Casper Ruud (Norwegia, 3) 3:6, 6:2, 7:5, 6:4
David Goffin (Belgia) - Sebastian Baez (Argentyna, 31) 6:1, 6:2, 6:4
Frances Tiafoe (USA, 23) - Maximilian Marterer (Niemcy, Q) 6:2, 6:2, 7:6(3)
Aleksander Bublik (Kazachstan) - Dusan Lajović (Serbia) 7:6(7), 6:2, 7:5
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) - Jaume Munar (Hiszpania) 6:4, 3:6, 5:7, 6:0, 6:2
Steve Johnson (USA) - Ryan Peniston (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:2, 6:4
Tommy Paul (USA, 30) - Adrian Mannarino (Francja) 6:2, 6:4, 6:1
Jiri Vesely (Czechy) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 6:3, 5:7, 6:7(2), 6:3, 7:6(7)

I runda:

wtorek, 28 czerwca

Reilly Opelka (USA, 15) - Carlos Taberner (Hiszpania) 7:6(5), 6:4, 6:4
Mikael Ymer (Szwecja) - Daniel Altmaier (Niemcy) 6:3, 7:5, 7:5
Christian Harrison (USA, Q) - Jay Clarke (Wielka Brytania, WC) 7:6(3), 6:1, 7:6(6)
David Goffin (Belgia) - Radu Albot (Mołdawia, Q) 6:2, 6:2, 7:6(5)
Sebastian Baez (Argentyna, 31) - Taro Daniel (Japonia) 6:4, 6:4, 7:5
Ryan Peniston (Wielka Brytania, WC) - Henri Laaksonen (Szwajcaria) 6:4, 6:3, 6:2
Steve Johnson (USA) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) 4:6, 5:2 i krecz

Cristian Garin (Chile) - Elias Ymer (Szwecja, LL) 6:3, 7:5, 6:4
Hugo Grenier (Francja, LL) - Marc-Andrea Huesler (Szwajcaria, Q) 6:3, 7:6(0), 6:7(5), 2:6, 6:4
Benjamin Bonzi (Francja) - Zdenek Kolar (Czechy, LL) 6:3, 6:3, 6:1
Jenson Brooksby (USA, 29) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan, Q) 6:3, 6:2, 6:3
Alex de Minaur (Australia, 19) - Hugo Dellien (Boliwia) 6:1, 6:3, 7:5
Jack Draper (Wielka Brytania) - Zizou Bergs (Belgia, WC) 6:4, 6:4, 7:6(4)
Liam Broady (Wielka Brytania, WC) - Lukas Klein (Słowacja, Q) 4:6, 6:3, 7:5, 6:7(2), 6:3
Diego Schwartzman (Argentyna, 12) - Stefan Kozlov (USA, LL) 6:3, 6:2, 6:2
Denis Shapovalov (Kanada, 13) - Arthur Rinderknech (Francja) 6:1, 6:7(6), 6:7(4), 6:4, 6:1
Brandon Nakashima (USA) - Nicola Kuhn (Niemcy, Q) 6:3, 6:7(1), 6:3, 6:2
Daniel Elahi Galan (Kolumbia) - Dominik Koepfer (Niemcy) 6:4, 7:5, 7:6(1)
Roberto Bautista (Hiszpania, 17) - Attila Balazs (Węgry) 6:1, 6:0, 6:3
Filip Krajinović (Serbia, 26) - Jiri Lehecka (Czechy) 5:7, 6:4, 6:7(5), 7:6(5), 6:4
Nick Kyrgios (Australia) - Paul Jubb (Wielka Brytania, WC) 3:6, 6:1, 7:5, 6:7(3), 7:5
Jordan Thompson (Australia) - Roberto Carballes (Hiszpania) 6:4, 6:1, 6:1
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) - Alexander Ritschard (Szwajcaria, Q) 7:6(1), 6:3, 5:7, 6:4

Maxime Cressy (USA) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 6) 6:7(5), 6:4, 7:6(9), 7:6(5)
Jack Sock (USA, Q) - Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania, Q) 7:6(6), 6:4, 6:4
Dennis Novak (Austria, Q) - Facundo Bagnis (Argentyna) 7:6(7), 2:6, 6:4, 6:3
Jason Kubler (Australia, Q) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 28) 6:1, 6:4, 6:3
Marcos Giron (USA) - Holger Rune (Dania, 24) 6:3, 7:5, 6:4
Alex Molcan (Słowacja) - Pedro Martinez (Hiszpania) 4:6, 6:4, 6:4, 6:1
Alastair Gray (Wielka Brytania, WC) - Chun Hsin Tseng (Tajwan) 6:3, 6:3, 7:6(3)
Taylor Fritz (USA, 11) - Lorenzo Musetti (Włochy) 6:4, 6:4, 6:3
Mackenzie McDonald (USA) - Nuno Borges (Portugalia, LL) 6:4, 6:4, 7:6(3)
Richard Gasquet (Francja) - Joao Sousa (Portugalia) 7:6(7), 6:2, 4:6, 4:6, 6:3
Emil Ruusuvuori (Finlandia) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:2, 6:2, 4:6, 6:4
Botic van de Zandschulp (Holandia, 21) - Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:2, 6:3, 6:3
Lorenzo Sonego (Włochy, 27) - Denis Kudla (USA) 6:7(6), 6:3, 7:5, 4:6, 6:2
Hugo Gaston (Francja) - Alexei Popyrin (Australia) 6:2, 4:6, 0:6, 7:6(3), 6:3
Ricardas Berankis (Litwa) - Sam Querrey (USA) 6:4, 7:5, 6:3
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Francisco Cerundolo (Argentyna) 6:4, 6:3, 3:6, 6:4

poniedziałek, 27 czerwca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Soonwoo Kwon (Korea Południowa) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Thanasi Kokkinakis (Australia) - Kamil Majchrzak (Polska) 7:6(5), 6:2, 7:5
Alejandro Tabilo (Chile) - Laslo Djere (Serbia) 7:6(6), 6:2, 1:6, 4:6, 7:6(11)
Miomir Kecmanović (Serbia, 25) - John Millman (Australia) 6:3, 2:6, 6:3, 6:4
Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 22) - Lukas Rosol (Czechy, Q) 6:7(4), 7:6(6), 3:6, 6:3, 6:3
Quentin Halys (Francja) - Benoit Paire (Francja) 4:6, 6:1, 6:2, 6:4
Tim van Rijthoven (Holandia, WC) - Federico Delbonis (Argentyna) 7:6(7), 6:1, 6:2
Jannik Sinner (Włochy, 10) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, WC) 7:5, 4:6, 6:3, 6:2
Andy Murray (Wielka Brytania) - James Duckworth (Australia) 4:6, 6:3, 6:2, 6:4
John Isner (USA, 20) - Enzo Couacaud (Francja, Q) 6:7(6), 7:6(3), 4:6, 6:3, 7:5
Oscar Otte (Niemcy, 32) - Peter Gojowczyk (Niemcy) 6:1, 6:2, 6:1
Tallon Griekspoor (Holandia) - Fabio Fognini (Włochy) 5:7, 7:5, 6:3, 6:4
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 5) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 4:6, 7:5, 4:6, 7:6(3), 6:4

Casper Ruud (Norwegia, 3) - Albert Ramos (Hiszpania) 7:6(1), 7:6(9), 6:2
Ugo Humbert (Francja) - Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) 6:3, 3:6, 4:6, 6:3, 6:4
Frances Tiafoe (USA, 23) - Andrea Vavassori (Włochy, Q) 6:4, 6:4, 6:4
Maximilian Marterer (Niemcy, Q) - Aljaz Bedene (Słowenia) 4:6, 7:5, 6:4, 7:5
Aleksander Bublik (Kazachstan) - Marton Fucsovics (Węgry) 6:1, 6:2, 6:4
Dusan Lajović (Serbia) - Pablo Carreno (Hiszpania, 16) 3:6, 6:4 i krecz
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) - Pablo Andujar (Hiszpania) 6:0, 7:6(3), 6:3
Jaume Munar (Hiszpania) - Thiago Monteiro (Brazylia) 6:2, 6:4, 7:5
Tommy Paul (USA, 30) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:1, 6:2, 7:6(4)
Adrian Mannarino (Francja) - Max Purcell (Australia, Q) 6:3, 7:6(0), 4:6, 4:6, 6:4
Jiri Vesely (Czechy) - Federico Coria (Argentyna) 6:3, 6:2, 7:6(3)
Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) - Hubert Hurkacz (Polska, 7) 7:6(4), 6:4, 5:7, 2:6, 7:6(8)

Czytaj także:
Iga Świątek poznała rywalkę w Wimbledonie. Wiemy, z kim zagrają Polki
Hubert Hurkacz poznał drabinkę Wimbledonu. Polak rywalem Novaka Djokovicia?

ZOBACZ WIDEO: Pudzianowski pokazał swoje czerwone Porsche. Uśmiejesz się do łez
Czy Hubert Hurkacz osiągnie półfinał Wimbledonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×