Alicja Rosolska wkroczyła do akcji. To jej 15. występ w Wimbledonie

Alicja Rosolska rozpoczęła rywalizację w Wimbledonie 2022. Dla polskiej deblistki jest to 15. start w londyńskiej imprezie. Jej partnerką jest Nowozelandka Erin Routlife.

Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Alicja Rosolska już po raz 15. startuje w Wimbledonie w deblu. W 2018 roku doszła w Londynie to półfinału. Jej partnerką była wtedy Amerykanka Abigail Spears. Tym razem rywalizuje razem z Erin Routliffe. W I rundzie Polka i Nowozelandka pokonały 6:4, 6:4 Rumunkę Irinę-Camelię Begu i Ukrainkę Anhelinę Kalininę.

W pierwszym secie Rosolska i Routliffe od 1:3 zdobyły pięć z sześciu kolejnych gemów. W drugiej partii prowadziły 5:2 z przewagę dwóch przełamań. Rywalki stratę jednego odrobiły, ale Polka i Nowozelandka na więcej nie pozwoliły Begu i Kalininie.

W trwającym 80 minut meczu Rosolska i Routliffe zdobyły 29 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zostały przełamane dwa razy, a same wykorzystały cztery z ośmiu break pointów.

Rosolska i Routliffe w tym roku osiągnęły dwa finały, w lutym w Petersburgu i w ubiegłym tygodniu w Bad Homburgu. Polka w swoim dorobku ma dziewięć deblowych tytułów. Ostatni zdobyła w 2019 roku w Charleston. Na trawie Rosolska odniosła triumf w Nottingham w 2018.

Polska deblistka w ubiegłym sezonie na kortach Rolanda Garrosa wróciła do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej. Tegoroczny Wimbledon jest dla niej 59. wielkoszlemowym występem w deblu.

W II rundzie rywalkami Rosolskiej i Routliffe będą Amerykanki Catherine Harrison i Sabrina Santamaria.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 40,3 mln funtów
czwartek, 30 czerwca

I runda gry podwójnej kobiet:

Alicja Rosolska (Polska, 11) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 11) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) / Anhelina Kalinina (Ukraina) 6:4, 6:4

Kolejny znakomity występ Polki. To jej życiowy sukces w Wielkim Szlemie!