To powinno być zabronione! Popis faworytki Wimbledonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Wimbledon / Na zdjęciu: kapitalne zagranie Ons Jabeur
Twitter / Wimbledon / Na zdjęciu: kapitalne zagranie Ons Jabeur

Ons Jabeur w półfinale Wimbledonu zachwycała publiczność niesamowitymi zagraniami. Zobacz jedną z wygranych akcji przez Tunezyjkę.

W tym artykule dowiesz się o:

27-letnia Ons Jabeur po widowiskowym meczu pokonała Tatjanę Marię w trzech setach (6:2, 3:6, 6:1, więcej TUTAJ) i wystąpi w sobotnim finale wielkoszlemowego Wimbledonu 2022.

Tenisistka z Tunezji, po odpadnięciu z turnieju Igi Świątek, jest faworytką do wygrania prestiżowej imprezy w Londynie. W półfinale Jabeur pokazała wielką klasę i wielokrotnie zaskakiwała swoją rywalkę fenomenalnymi zagraniami.

W jednej z akcji w drugim secie (patrz wideo poniżej) Maria była bezradna wobec znakomitego uderzenia Jabeur. Tunezyjka znalazła się praktycznie tyłem do siatki i... posłała piłkę, która wylądowała po drugiej stronie tuż przy linii bocznej kortu.

Zdobyty w takich okolicznościach punkt przez drugą obecnie rakietę świata wywołał burzę oklasków na trybunach i zachwyt komentatorów. "To zagranie powinno być niewykonalne" - skomentowano na twitterowym profilu Wimbledonu.

Zobacz: Co wdychał podczas meczu? Zagadka Djokovicia rozwiązana