Co za finezja! Zobacz świetną akcję Rybakiny [WIDEO]

Jelena Rybakina została nową mistrzynią wielkoszlemowego Wimbledonu. Kazaszka w starciu z Ons Jabeur prezentowała się momentami fantastycznie.

Piotr Bobakowski
Jelena Rybakina wygrywa akcję przy siatce w finale Wimbledonu 2022 Twitter / twitter.com/polsatsport / Jelena Rybakina wygrywa akcję przy siatce w finale Wimbledonu 2022
Trzy sety były potrzebne do wyłonienia nowej mistrzyni Wimbledonu. W finale gry pojedynczej kobiet niespodziewanie triumfowała Jelena Rybakina z Kazachstanu, która pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur (3:6, 6:2, 6:2 - więcej TUTAJ).

W trwającym godzinę i 48 minut meczu na korcie centralnym w Londynie Rybakina grała odważniej. Częściej chodziła do siatki. Zdobyła przy niej 17 z 36 punktów. Jabeur - 7 z 14.

Na otwarcie decydującej partii nr 3 Kazaszka przechytrzyła faworyzowaną rywalkę przy siatce i zaliczyła ważne przełamanie. Atak, finezja, skuteczność! Po takim zagraniu Rybakiny (patrz poniżej) ręce same składały się do oklasków.

"Jelena Rybakina się nie zatrzymuje" - skomentowano na twitterowym profilu Polsatu Sport, gdzie zamieszczono wideo z akcją w wykonaniu triumfatorki Wimbledonu 2022.