Brazylijka postraszyła faworytkę w Budapeszcie. Serbka rozbiła Chinkę

Kazaszka Julia Putincewa nie miała łatwej przeprawy z Brazylijką Laurą Pigossi w turnieju WTA 250 w Budapeszcie. Odpadła Chinka Shuai Zhang, która była bezradna w spotkaniu z Serbką Aleksandrą Krunić.

Julia Putincewa Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Julia Putincewa
W Budapeszcie Julia Putincewa (WTA 32) występuje w roli obrończyni tytułu. W I rundzie seta nie straciła, choć przegrywała 0:4 z Anną Karoliną Schmiedlovą. W czwartek Kazaszka pokonała 4:6, 6:1, 6:2 Laurę Pigossi (WTA 125). W pierwszym secie Putincewa roztrwoniła prowadzenie 3:0. Drugą partię rozpoczęła od oddania podania. Od tego momentu zdobyła 12 z 14 kolejnych gemów.

W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu Putincewa została przełamana trzy razy, a wykorzystała sześć z 12 break pointów. Zdobyła o 17 punktów więcej od Pigossi (92-75). W ćwierćfinale Kazaszka zmierzy się z Ukrainką Łesią Curenko.

Aleksandra Krunić (WTA 105) w 49 minut rozbiła 6:1, 6:0 Shuai Zhang (WTA 37). Serbka zdobyła 53 z 75 rozegranych punktów (70,7 proc.). Raz straciła serwis, a sama zamieniła na przełamanie siedem z 12 szans.

Xiyu Wang (WTA 102) w I rundzie wyeliminowała najwyżej rozstawioną Czeszkę Barborę Krejcikovą. W czwartek poszła za ciosem i zwyciężyła 7:6(2), 7:6(10) Anę Bogdan (WTA 108). W pierwszym secie Chinka wróciła ze stanu 1:3. W drugiej partii prowadziła 3:0, ale ponownie doszło do tie breaka. Wang obroniła trzy setbole, a wykorzystała czwartą piłkę meczową. Spotkanie trwało dwie godziny i 45 minut. W ćwierćfinale Chinka zagra z Krunić.

Elisabetta Cocciaretto (WTA 118) pokonała 7:5, 4:6, 7:5 Katerinę Siniakovą (WTA 93). W pierwszym secie Włoszka wróciła z 3:5, a w drugim roztrwoniła prowadzenie 3:1. W trzecim secie Czeszka serwowała przy 5:4, ale straciła trzy kolejne gemy. W trwającym dwie godziny i 47 minut meczu miało miejsce 19 przełamań, z czego 10 dla Cocciaretto.