Zwroty akcji i decydujący tie break w finale w Newport. Maxime Cressy z pierwszym tytułem

Maxime Cressy odrobił stratę seta oraz przełamania i po decydującym tie breaku pokonał Aleksandra Bublika w finale rozgrywanego na trawie turnieju ATP 250 w Newport. Dla Amerykanina to pierwszy tytuł w głównym cyklu.

Marcin Motyka
Maxime Cressy Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Maxime Cressy
2022 jest dla Maxime'a Cressy'ego przełomowym rokiem. Amerykanin zanotował kilka wartościowych zwycięstw, przebił się do czołowej "50" rankingu, a w niedzielę cieszył się z pierwszego w karierze tytułu w głównym cyklu. W finale turnieju ATP w Newport pokonał 2:6, 6:3, 7:6(4) Aleksandra Bublika.

Początkowo jednak mecz nie układał się po myśli Cressy'ego. Amerykanin przegrywał 2:6 i 0:3, ale od tego momentu zdobył sześć gemów z rzędu i doprowadził do wyrównania w setach. W trzeciej partii nie było przełamań i wszystko rozstrzygnęło się w tie breaku, w którym reprezentant gospodarzy lepiej serwował i zwyciężył 7-4.

25-letni Cressy zdobył premierowy tytuł w swoim trzecim finale na poziomie ATP Tour. Za triumf w Newport zainkasuje 250 punktów do rankingu i 90,4 tys. dolarów premii finansowej.

Z kolei 25-letni Bublik poniósł piątą porażkę w szóstym finale. Mecz o tytuł w Newport przegrał po raz drugi (w 2019 roku uległ Johnowi Isnerowi). Za występ w Infosys Hall of Fame Open Kazach otrzyma 150 "oczek" oraz 52,7 tys. dolarów.

W finale zmagań w grze podwójnej William Blumberg i Steve Johnson pokonali 6:4, 7:5 najwyżej rozstawionych Ravena Klaasena i Marcelo Melo, zdobywając tym samym pierwszy wspólny tytuł. Dla obu Amerykanów to drugie deblowe trofeum w głównym cyklu.

Infosys Hall of Fame Open, Newport (USA)
ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 594,5 tys. dolarów
niedziela, 17 lipca

finał gry pojedynczej:

Maxime Cressy (USA, 4) - Aleksander Bublik (Kazachstan, 3) 2:6, 6:3, 7:6(4)

finał gry podwójnej:

William Blumberg (USA, 4) / Steve Johnson (USA, 4) - Raven Klaasen (RPA, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) 6:4, 7:5