Nieudane kwalifikacje w Warszawie. Ostatnia Polka pokonana

Weronika Baszak podzieliła los pozostałych polskich tenisistek i nie wygrała meczu w kwalifikacjach do turnieju WTA 250 w Warszawie. Uległa Hiszpance Rebece Masarovej w spotkaniu rozgrywanym na przestrzeni dwóch dni.

Weronika Baszak Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Weronika Baszak
Weronika Baszak (WTA 980) jest finalistką juniorskiego Australian Open 2020. W ubiegłym roku w Kazachstanie zdobyła pierwszy tytuł ITF. W kwalifikacjach w Warszawie wzięła udział dzięki dzikiej karcie. W I rundzie zmierzyła się z Rebeką Masarovą (WTA 173). W sobotę mecz został przerwany w pierwszym secie przy stanie 2:2 z powodu burzy. Ostatecznie Polka przegrała z Hiszpanką 3:6, 4:6.

W pierwszym gemie Baszak odparła trzy break pointy, ale w trzecim oddała podanie. Polka zaliczyła przełamanie powrotne, ale od 3:2 straciła cztery gemy z rzędu. Mogła wyrównać na 4:4, ale zmarnowała dwie okazje.

W trzecim i czwartym gemie drugiej partii obie tenisistki odparły po dwa break pointy. W piątym Baszak zaliczyła przełamanie, a następnie podwyższyła na 4:2. Końcówka należała do Masarovej, która zdobyła cztery kolejne gemy.

W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu Baszak miała 10 break pointów i wykorzystała tylko dwa. Masarova na przełamanie zamieniła pięć z 15 szans. Hiszpanka zdobyła 31 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

W kwalifikacjach wzięło udział pięć Polek. Wszystkie odpadły w I rundzie. W turnieju głównym wystąpią Iga Świątek, Magdalena Fręch, Martyna Kubka, Weronika Falkowska i Maja Chwalińska. Pierwsze dwie zmierzą się ze sobą w środę.

BNP Paribas Poland Open, Warszawa (Polska)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251,7 tys. dolarów
niedziela, 24 lipca

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Rebeka Masarova (Hiszpania, 12) - Weronika Baszak (Polska, WC) 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Weronika Baszak awansuje w przyszłości do Top 100 rankingu?