Porażka kolejnej Polki w Warszawie. Przerwany mecz Weroniki Baszak

W sobotę Katarzyna Kawa straciła szansę na awans do turnieju głównego WTA 250 w Warszawie. W kwalifikacjach pozostała już tylko jedna polska tenisisistka. Przerwany został mecz Weroniki Baszak.

Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
W Warszawie rozpoczęły się dwustopniowe kwalifikacje do turnieju WTA 250. Sobota nie była pomyślnym dniem dla polskich tenisistek. Do rywalizacji przystąpiło pięć reprezentantek gospodarzy. Szanse na awans do głównej drabinki zachowała jeszcze tylko Weronika Baszak (WTA 980). Jej mecz z Hiszpanką Rebeką Masarovą (WTA 173) został przerwany z powodu burzy. Zawodniczki na kort wrócą w niedzielę.

Odpadła Katarzyna Kawa (WTA 131), która przegrała 6:7(4), 2:6 z Teną Lukas (WTA 131). W pierwszym secie Polka z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim od 4-0 straciła siedem punktów z rzędu. Drugą partię rozpoczęła od przełamania, ale sześć z siedmiu kolejnych gemów padło łupem Chorwatki.

W trwającym 96 minut meczu Kawa wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Lukas na przełamanie zamieniła sześć z 14 szans. Chorwatka zdobyła o siedem punktów więcej (73-66). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Lukas w niedzielę zmierzy się z Baszak lub Masarovą.

Kawa niedawno z dobrej strony pokazała się w Wimbledonie. Jako kwalifikantka doszła do II rundy. Najlepszym wynikiem Polki w WTA Tour jest finał w Jurmale z 2019 roku.

Turniej główny rozpocznie się w poniedziałek. Największą gwiazdą będzie Iga Świątek. W środę liderka rankingu zmierzy się z Magdaleną Fręch.

BNP Paribas Poland Open, Warszawa (Polska)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251,7 tys. dolarów
sobota, 23 lipca

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Tena Lukas (Chorwacja) - Katarzyna Kawa (Polska, 3) 7:6(4), 6:2
Weronika Baszak (Polska, WC) - Rebeka Masarova (Hiszpania, 12) 2:2* do dokończenia

Iga Świątek największą gwiazdą w Warszawie. Hit już w I rundzie!
Wiceliderka rankingu bez tytułu w Hamburgu. Kolejny triumf Amerykanki

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Weronika Baszak zakwalifikuje się do turnieju głównego w Warszawie?