Pierwszy punkt młodego Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: piłka tenisowa na korcie
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: piłka tenisowa na korcie
zdjęcie autora artykułu

W bieżącym tygodniu niewielu reprezentantów Polski zdecydowało się na grę w turniejach rangi ITF World Tennis Tour poza granicami naszego kraju. Z premierowego punktu do rankingu ATP cieszył się Piotr Kusiewicz.

W tym tygodniu odbywa się męska impreza rangi ITF World Tennis Tour o puli nagród 15 tys. dolarów w Łodzi, ale niektórzy Biało-Czerwoni zdecydowali się na start poza granicami Polski. 18-letni Piotr Kusiewicz wybrał się do rumuńskiej miejscowości Bacau (Baków). Tutaj po obronie piłek meczowych przeszedł przez trzystopniowe kwalifikacje i zadebiutował w głównej drabince.

Pochodzący z Krakowa tenisista postarał się o niespodziankę, bowiem w I rundzie wygrał z oznaczonym ósmym numerem Rumunem Bogdanem Ionutem Apostolem 6:2, 6:4. Dzięki temu Kusiewicz wywalczył pierwszy w karierze punkt do rankingu ATP. Naszemu tenisiście nie udało się uzyskać awansu do ćwierćfinału. W II rundzie za mocny dla niego okazał się Amerykanin Nicholas Bybel, który zwyciężył 6:2, 6:0.

W tunezyjskim Monastyrze debiut na zawodowych kortach zaliczyły Zuzanna Kubacha i Agnieszka Olszewska. Pierwsza z Polek odpadła w decydującej fazie eliminacji. Druga doznała porażki w I rundzie kwalifikacji. Biało-Czerwone przystąpiły potem wspólnie do turnieju debla, w którym wygrały jedno spotkanie.

Pozostali reprezentanci Polski startowali w Europie. W duńskiej miejscowości Vejle odpadli w eliminacjach Martyna Zaremba, Rozalia Gruszczyńska, Olga Gołaś i Bartłomiej Andrzejczak. Z kolei w portugalskim Castelo Branco bez powodzenia zagrali w kwalifikacjach Mateusz Kułakowski i Karol Malirz.

poniedziałek-czwartek, 25-28 lipca wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Monastyr (Tunezja), 15 tys. dolarów, kort twardy

ćwierćfinał gry podwójnej:

Meng Yi Chen (Chiny) / Zdena Safarova (Czechy) - Zuzanna Kubacha (Polska, WC) / Agnieszka Olszewska (Polska, WC) 7:5, 6:3

I runda gry podwójnej:

Zuzanna Kubacha (Polska, WC) / Agnieszka Olszewska (Polska, WC) - Chahd Berriri (Tunezja) / Vineetha Mummadi (Indie) 6:3, 6:3

MĘŻCZYŹNI

Bacau (Rumunia), 25 tys. dolarów + H, kort ziemny

II runda gry pojedynczej:

Nicholas Bybel (USA) - Piotr Kusiewicz (Polska, Q) 6:2, 6:0

I runda gry pojedynczej:

Piotr Kusiewicz (Polska, Q) - Bogdan Ionut Apostol (Rumunia, 8) 6:2, 6:4

Castelo Branco (Portugalia), 15 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry podwójnej:

Maxence Broville (Francja, 4) / Pierre Delage (Francja, 4) - Mateusz Kułakowski (Polska) / Bingyu Yu (Chiny) walkower

Czytaj także: Martyna Kubka zadebiutowała w Warszawie. Dwa sety w meczu z Włoszką Magda Linette nie zwalnia tempa w Pradze. Bułgarka nie miała szans

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis nowej gwiazdy Barcy. Tak się przywitał z fanami

Źródło artykułu:
Komentarze (0)