Co za zagranie Igi Świątek! "Wyprodukowała moment magii"

Co to była za akcja! Iga Świątek znakomicie broniła się w ważnym momencie trzeciego seta - Wyprodukowała moment magii - powiedział komentator.

Arkadiusz Dudziak
Zagranie Igi Świątek Twitter / WTA / Na zdjęciu: Zagranie Igi Świątek
Po dwóch stosunkowo łatwych meczach w turnieju WTA w Warszawie Iga Świątek w ćwierćfinale miała zdecydowanie trudniejsze zadanie. Jej rywalką była Caroline Garcia, a Francuzka w stolicy jest rozstawiona z piątką.

I to ona kapitalnie weszła w mecz. Zdominowała liderkę rankingu WTA i pierwszego seta wygrała aż 6:1. Polka jednak się nie poddała i w drugiej odsłonie kompletnie odmieniła swoją grę. Zakończyła się ona takim samym stosunkiem, ale dla reprezentantki gospodarzy i o wszystkim decydował trzeci set.

I to znów Garcia była bliska świetnego otwarcia, bowiem prowadziła 1:0 i miała szansę na przełamanie. Świątek jednak się obroniła. I to w wielkim stylu.

W kluczowej wymianie to Francuzka miała przewagę, ale Świątek kilkukrotnie broniła się znakomitym backhandem. Rywalka podeszła do siatki, lecz liderka rankingu WTA popisała się przepięknym minięciem.

- Iga Świątek wyprodukowała moment magii - powiedział komentator WTA. Tę akcję po prostu trzeba zobaczyć, a można to zrobić na wideo poniżej.