Tak jest! Polki w finale turnieju w Warszawie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska w finale turnieju WTA 250 w Warszawie. Polki w półfinale stoczyły pasjonujący bój, a o wszystkim zadecydował super tie-break.

Polski duet Katarzyna Kawa/Alicja Rosolska walczył w półfinale turnieju debla zawodów WTA w Warszawie. Przeciwniczkami rozstawionych z dwójką reprezentantek gospodarzy były Natela Dżalamidze oraz Viktorija Golubić.

Polki rozpoczęły mecz nie najlepiej, bowiem straciły serwis. Zanotowały jednak przełamanie powrotne, odebrały także rywalkom następny gem serwisowy, jednocześnie wygrywając swoje podania. Prowadziły już 4:1, lecz ich przeciwniczki nie zamierzały składać broni.

Przełamały, utrzymały serwis i doprowadziły do remisu 4:4. Reprezentantki gospodarzy zdołały jednak opanować sytuację. Wygrały swoje podanie, po raz trzeci w tym secie przełamały przeciwniczki i zapisały pierwszego seta na swoim koncie.

Początek drugiego seta był festiwalem przełamań. Żadna z par nie była w stanie utrzymać swoje serwisu w pierwszych pięciu gemach. Pierwsze swój serwis wygrały Dżalamidze i Golubić. Później znów przełamały i wygrywały już 5:2. Ostatecznie Polki przegrały seta 3:6 i o wszystkim decydował super tie-break.

W nim Polki prowadziły już 4-2, ale rywalki błyskawicznie zniwelowały przewagę. Wynik oscylował wokół remisu, ale w kluczowym momencie Kawa i Rosolska wyszły na prowadzenie 9-7. Wykorzystały drugą z piłek meczowych i zagrają w finale turnieju BNP Paribas Poland Open.

W drugim półfinale, który zostanie rozegrany w sobotę, Maja Chwalińska i Czeszka Jesika Maleckova zmierzą się z Kazaszką Anną Daniliną i Niemką Anną-Leną Friedsam.

BNP Paribas Poland Open, Warszawa (Polska) WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251,7 tys. dolarów piątek, 29 lipca

półfinał gry podwójnej:

Katarzyna Kawa (Polska, 2) / Alicja Rosolska (Polska, 2) - Natela Dżalamidze (Gruzja, 3) / Viktorija Golubić (Szwajcaria, 3) 6:4, 3:6, 10-8

Czy Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska wygrają turniej?