Faworyci nie zawiedli. Znamy skład półfinałów w Los Cabos

W czwartek rozegrano ćwierćfinały zawodów ATP 250 na kortach twardych w meksykańskim Los Cabos. O finał powalczy w piątek czterech najwyżej rozstawionych uczestników turnieju.

Rafał Smoliński
Felix Auger-Aliassime PAP/EPA / JORGE REYES / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime
Lider rankingu ATP, Danił Miedwiediew, nie marnował w czwartek czasu na korcie. Rosjanin pewnie pokonał Litwina Ricardasa Berankisa 6:2, 6:2. Spotkanie trwało 80 minut, w ciągu których faworyt posłał osiem asów i obronił dwa break pointy. W każdym secie moskwianin postarał się o dwa przełamania i zasłużenie awansował do półfinału.

- To był zupełnie inny mecz w porównaniu do mojego pierwszego spotkania tutaj. Mój czwartkowy przeciwnik grał agresywniej. Szczerze mówiąc, przeciwko takiemu zawodnikowi czasem nie masz zbyt wiele do roboty. Musisz po prostu starać się serwować dobrze i przebijać piłki na drugą stronę - wyznał Miedwiediew (cytat za atptour.com).

Przeciwnikiem Rosjanina w piątkowym półfinale będzie oznaczony czwartym numerem Miomir Kecmanović. Serb pokonał 6:2, 6:4 ubiegłorocznego finalistę z Los Cabos, Amerykanina Brandona Nakashimę. Odniósł zasłużone zwycięstwo, bowiem w całym meczu miał dwa razy więcej break pointów (10-5) i wykorzystał cztery z nich. Kecmanović zmierzy się z Miedwiediewem po raz drugi w tegorocznym głównym cyklu. Wcześniej Rosjanin był górą w III rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2022.

Odpadł ubiegłoroczny finalista zawodów Abierto de Tenis Mifel, ale Cameron Norrie ciągle ma szansę obronić tytuł. Na zakończenie czwartkowej serii gier leworęczny Brytyjczyk wygrał z Mołdawianinem Radu Albotem 6:3, 7:6(4). Oznaczony trzecim numerem tenisista z Wysp Brytyjskich mógł zakończyć pojedynek wcześniej, lecz w 10. gemie drugiego seta nie wyserwował zwycięstwa i potrzebny był tie break.

W piątek Norrie zmierzy się z rozstawionym z "dwójką" Feliksem Augerem-Aliassime'em. Kanadyjczyk wygrał w ćwierćfinale z Amerykaninem Steve'em Johnsonem 6:4, 7:6(3). W ciągu 110 minut gry posłał aż 17 asów i ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. Dzięki temu poprawił na 2-0 bilans spotkań z reprezentantem USA, ponieważ wcześniej pokonał go w 2019 roku na mączce w Lyonie. Auger-Aliassime i Norrie zagrają ze sobą po raz piąty. Kanadyjczyk ma z Brytyjczykiem bilans 4-0 w tourze.

Abierto de Tenis Mifel, Los Cabos (Meksyk)