Wielkie problemy faworytki w San Jose. Była liderka rankingu za burtą

Rozstawiona z numerem drugim Paula Badosa miała wielkie kłopoty w meczu z kwalifikantką Elizabeth Mandlik w turnieju WTA 500 w San Jose. Odpadła Karolina Pliskova, która uległa Amandzie Anisimovej.

Paula Badosa PAP/EPA / Francisco Guasco / Na zdjęciu: Paula Badosa
Cztery najwyżej rozstawione tenisistki miały w San Jose wolne losy i do rywalizacji przystąpiły od II rundy. Wśród nich jest Paula Badosa (WTA 4), która męczyła się w pierwszym meczu. Hiszpanka wróciła z 3:5 w trzecim secie i zwyciężyła 6:2, 5:7, 7:6(5) Elizabeth Mandlik (WTA 240).

W trwającym dwie godziny i 31 minut meczu Badosa została przełamana pięć razy, a sama wykorzystała sześć z 15 break pointów. Hiszpanka zdobyła o dwa punkty więcej. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Amerykanka Coco Gauff lub Japonka Naomi Osaka.

Była liderka rankingu Karolina Pliskova (WTA 15) przegrała 6:3, 5:7, 1:6 z Amandą Anisimovą (WTA 22). W drugim secie Czeszka zdobyła przełamanie na 3:2, ale od tego momentu straciła 11 z 14 kolejnych gemów. W ciągu 97 minut Amerykanka spożytkowała cztery z sześciu break pointów. Odniosła pierwsze zwycięstwo nad Pliskovą, a było to ich piąte starcie. Kolejną rywalką Anisimovej będzie jej rodaczka Shelby Rogers lub Greczynka Maria Sakkari.

Ons Jabeur (WTA 5) wygrała 7:5, 6:1 z Madison Keys (WTA 27). Tunezyjka od 3:5 zgarnęła 10 z 11 następnych gemów. W trwającym 82 minuty spotkaniu zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji. O półfinał Jabeur zmierzy się z Amerykanką Claire Liu lub Weroniką Kudermetową.

Daria Kasatkina (WTA 12) pokonała 6:4, 6:0 Taylor Townsend (WTA 316). Amerykanka z 2:4 wyrównała na 4:4. Do końca meczu straciła osiem gemów z rzędu. W drugiej partii zdobyła tylko osiem punktów. W ciągu 70 minut Kasatkina zniwelowała dwa z trzech break pointów i wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Aryną Sabalenką lub Amerykanką Caroline Dolehide.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)