Sensacja w San Jose. Dwa sety w meczu Naomi Osaki z Coco Gauff

W San Jose (WTA 500) doszło do wielkiej niespodzianki. Amerykańska tenisistka Shelby Rogers wyeliminowała Greczynkę Marię Sakkari. Inna reprezentantka USA Coco Gauff odprawiła Japonkę Naomi Osakę.

Shelby Rogers PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Shelby Rogers
W San Jose dokończona została II runda. W turnieju najwyżej rozstawiona była Maria Sakkari (WTA 3). Greczynka sensacyjnie przegrała 1:6, 3:6 z Shelby Rogers (WTA 45). W pierwszym secie trzecia rakieta globu tylko raz utrzymała podanie, przy 0:4. W szóstym gemie zmarnowała trzy break pointy, a w siódmym straciła serwis po raz trzeci. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Rogers uzyskała na 5:3.

W ciągu 72 minut Amerykanka zaserwowała 10 asów i zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy i wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. Rogers po raz trzeci pokonała Sakkari, wcześniej w Wimbledonie (2021) i Adelajdzie (2022). Amerykanka odniosła siódme zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W ćwierćfinale zmierzy się ze swoją rodaczką Amandą Anisimovą.

Coco Gauff (WTA 11) wygrała 6:4, 6:4 z Naomi Osaką (WTA 41). W drugim secie Japonka obroniła siedem piłek meczowych i z 1:5 zbliżyła się na 4:5. W 10. gemie Amerykanka przypieczętowała awans. W trwającym 88 minut finalistka Rolanda Garrosa zgarnęła 28 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z 12 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Hiszpanka Paula Badosa.

Aryna Sabalenka (WTA 6) popełniła 23 podwójne błędy, ale zwyciężyła 5:7, 6:1, 7:5 Caroline Dolehide (WTA 168). W trzecim secie tenisistka z Mińska od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu tracąc w nich tylko trzy punkty. Mecz trwał dwie godziny i 37 minut. Miało w nim miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla Sabalenki. Dolehide zrobiła 11 podwójnych błędów.

Weronika Kudermetowa (WTA 19) pokonała 6:2, 7:5 Claire Liu (WTA 79). W drugim secie Amerykanka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale w dwóch kolejnych gemach zdobyła tylko punkt. Wykorzystała zaledwie jeden z siedmiu break pointów. Kudermetowa na przełamanie zamieniła cztery z dziewięciu okazji.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)

Shelby Rogers (USA) - Maria Sakkari (Grecja, 1) 6:1, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)