Alize Cornet rozbita. Iga Świątek poznała rywalkę

Francuzka Alize Cornet nie miała nic do powiedzenia w starciu ze Sloane Stephens w turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Amerykańska tenisistka będzie rywalką Igi Świątek.

Sloane Stephens Getty Images / Dylan Buell / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Sloane Stephens (WTA 57) jest mistrzynią US Open 2017 i finalistką Rolanda Garrosa 2018. W ostatnich latach Amerykanka grała słabo. W obecnym sezonie miała przebłyski dobrej gry. Na tytuł czekała od 2018 roku. Zdobyła go pod koniec lutego w Guadalajarze. W Rolandzie Garrosie doszła do pierwszego wielkoszlemowego ćwierćfinału od czterech lat. W tym tygodniu gra w Cincinnati. Na początek rozbiła 6:1, 6:0 Alize Cornet (WTA 37).

Mecz trwał godzinę. Stephens zdobyła 27 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z sześciu break pointów i wykorzystała siedem z dziewięciu szans na przełamanie. Amerykanka po raz pierwszy spotkała się z Cornet.

32-letnia Francuzka w tegorocznym Rolandzie Garrosie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. W III rundzie Wimbledonu pokonała Igę Świątek. Cornet zanotowała dziewiąty występ w Cincinnati. Jej najlepszym wynikiem jest III runda z 2020 roku. Dla Stephens jest to 11. start w tym turnieju. W 2017 awansowała do półfinału.

W II rundzie dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Stephens zmierzy się z Igą Świątek, dwukrotną triumfatorką Rolanda Garrosa. Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Leylah Fernandez (WTA 14) przegrała 4:6, 5:7 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 27). Finalistka US Open 2021 roztrwoniła prowadzenie 3:0 w pierwszym i 5:1 w drugim secie. W drugiej partii Kanadyjka zmarnowała dwie piłki setowe przy 5:1 i 40-15. Wiktoria Azarenka (WTA 22) zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:3 Kaię Kanepi (WTA 31). Estonka z 3:6, 1:3 doprowadziła do trzeciego seta. W nim miała przewagę przełamania, ale od 2:1 straciła pięć z sześciu kolejnych gemów.

Ajla Tomljanović (WTA 63) zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:5 Taylor Townsend (WTA 222). W trzecim secie Australijka z 1:3 wyszła na 5:3. Amerykanka wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. Tereza Martincova (WTA 71) pokonała 6:7(4), 6:4, 6:3 Nurię Parrizas-Diaz (WTA 62) po dwóch godzinach i 42 minutach. Czeszka wykorzystała osiem z 22 break pointów. Caroline Garcia (WTA 35) wygrała 6:3, 6:3 z Petrą Martić (WTA 56). Francuzka odparła cztery break pointy i uzyskała trzy przełamania.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)

Caroline Garcia (Francja, Q) - Petra Martić (Chorwacja, LL) 6:3, 6:3
Tereza Martincova (Czechy, Q) - Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania, LL) 6:7(4), 6:4, 6:3