To uderzenie wyrzuciło Igę Świątek z turnieju [WIDEO]

Jeszcze jedno rozczarowanie dla Igi Świątek i jej kibiców. Triumfatorka Rolanda Garrosa pożegnała się z turniejem w Cincinatti po dwóch meczach. Tak wyglądała ostatnia piłka w przegranym 3:6, 4:6 starciu.

Iga Świątek w meczu z Madison Keys Twitter / WTA / Iga Świątek w meczu z Madison Keys
Iga Świątek zmierzyła się z drugą Amerykanką w turnieju w Cincinnati. W starciu ze Sloane Stephens miała swoje problemy, ale potrafiła postawić na swoim. Polka przeplatała imponujące zagrania z prostymi błędami, często nie potrafiła utrzymać własnego podania i było to ostrzeżenie przed meczem z Madison Keys.

Tym razem poprzeczka okazała się zawieszona za wysoko i Świątek została pokonana w dwóch setach. Najbardziej emocjonująca była próba dogonienia Amerykanki w drugim secie, ale ambitna pogoń została powstrzymana po wygraniu przez Polkę czterech gemów z rzędu.

Madison Keys potrafiła utrzymać nerwy na wodzy i poradziła sobie z problemem z zamknięciem starcia. Wykorzystała ona piątą piłkę meczową przy własnym serwisie.

W krótkiej wymianie przez środek kortu piłka trafiła w taśmę. Zagranie Igi Świątek okazało się zbyt płaskie, co ułatwiło zadanie Madison Keys. Przytomnie dopadła ona do piłki i potężnym uderzeniem podsumowała mecz. Trudno było dziwić się jej radości z pokonania liderki światowego rankingu. Ostatnią akcję meczu można zobaczyć poniżej:

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.
Czy Iga Świątek awansuje do minimum do ćwierćfinału US Open?