US Open: Program i wyniki mężczyzn (drabinka)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak reprezentują Polskę w głównej drabince mężczyzn wielkoszlemowego US Open 2022. Najwyżej rozstawiony został Rosjanin Danił Miedwiediew, który broni mistrzostwa.

W tym artykule dowiesz się o:

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 60,1 mln dolarów

finał:

niedziela, 11 września

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Casper Ruud (Norwegia, 5) 6:4, 2:6, 7:6(1), 6:3

półfinał:

piątek, 9 września

Casper Ruud (Norwegia, 5) - Karen Chaczanow (27) 7:6(5), 6:2, 5:7, 6:2 Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Frances Tiafoe (USA, 22) 6:7(6), 6:3, 6:1, 6:7(5), 6:3

ćwierćfinał:

środa, 7 września

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Jannik Sinner (Włochy, 11) 6:3, 6:7(7), 6:7(0), 7:5, 6:3 Frances Tiafoe (USA, 22) - Andriej Rublow (9) 7:6(3), 7:6(0), 6:4

wtorek, 6 września

Karen Chaczanow (27) - Nick Kyrgios (Australia, 23) 7:5, 4:6, 7:5, 6:7(3), 6:4 Casper Ruud (Norwegia, 5) - Matteo Berrettini (Włochy, 13) 6:1, 6:4, 7:6(4)

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 5 września

Jannik Sinner (Włochy, 11) - Ilja Iwaszka 6:1, 5:7, 6:2, 4:6, 6:3 Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Marin Cilić (Chorwacja, 15) 6:4, 3:6, 6:4, 4:6, 6:3 Andriej Rublow (9) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 7) 6:4, 6:4, 6:4 Frances Tiafoe (USA, 22) - Rafael Nadal (Hiszpania, 2) 6:4, 4:6, 6:4, 6:3

niedziela, 4 września

Nick Kyrgios (Australia, 23) - Danił Miedwiediew (1) 7:6(11), 3:6, 6:3, 6:2 Karen Chaczanow (27) - Pablo Carreno (Hiszpania, 12) 4:6, 6:3, 6:1, 4:6, 6:3 Matteo Berrettini (Włochy, 13) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 3:6, 7:6(2), 6:3, 4:6, 6:2 Casper Ruud (Norwegia, 5) - Corentin Moutet (Francja, LL) 6:1, 6:2, 6:7(4), 6:2

III runda (1/16 finału):

sobota, 3 września

Ilja Iwaszka - Lorenzo Musetti (Włochy, 26) 6:4, 3:6, 6:2, 6:3 Jannik Sinner (Włochy, 11) - Brandon Nakashima (USA) 3:6, 6:4, 6:1, 6:2 Marin Cilić (Chorwacja, 15) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 20) 7:6(11), 6:7(3), 6:2, 7:5 Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Jenson Brooksby (USA) 6:3, 6:3, 6:3 Cameron Norrie (Wielka Brytania, 7) - Holger Rune (Dania, 28) 7:5, 6:4, 6:1 Andriej Rublow (9) - Denis Shapovalov (Kanada, 19) 6:4, 2:6, 6:7(3), 6:4, 7:6(7) Frances Tiafoe (USA, 22) - Diego Schwartzman (Argentyna, 14) 7:6(7), 6:4, 6:4 Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Richard Gasquet (Francja) 6:0, 6:1, 7:5

piątek, 2 września

Danił Miedwiediew (1) - Yibing Wu (Chiny, Q) 6:4, 6:2, 6:2 Nick Kyrgios (Australia, 23) - Jeffrey John Wolf (USA, WC) 6:4, 6:2, 6:3 Pablo Carreno (Hiszpania, 12) - Alex de Minaur (Australia, 18) 6:1, 6:1, 3:6, 7:6(5) Karen Chaczanow (27) - Jack Draper (Wielka Brytania) 6:3, 4:6, 6:5 i krecz Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) - Daniel Elahi Galan (Kolumbia, Q) 6:4, 5:7, 6:4, 6:4 Matteo Berrettini (Włochy, 13) - Andy Murray (Wielka Brytania) 6:4, 6:4, 6:7(1), 6:3 Corentin Moutet (Francja, LL) - Pedro Cachin (Argentyna) 6:3, 4:6, 6:2, 7:5 Casper Ruud (Norwegia, 5) - Tommy Paul (USA, 29) 7:6(3), 6:7(5), 7:6(2), 5:7, 6:0

II runda (1/32 finału):

czwartek, 1 września

Ilja Iwaszka - Hubert Hurkacz (Polska, 8) 6:4, 4:6, 7:6(5), 6:3 Lorenzo Musetti (Włochy, 26) - Gijs Brouwer (Holandia, Q) 6:7(1), 6:3, 6:4, 6:2 Brandon Nakashima (USA) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 17) 7:6(5), 7:5, 6:3 Jannik Sinner (Włochy, 11) - Christopher Eubanks (USA, Q) 6:4, 7:6(8), 6:2 Marin Cilić (Chorwacja, 15) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:3, 7:6(4), 6:3 Daniel Evans (Wielka Brytania, 20) - James Duckworth (Australia) 6:3, 6:2, 4:6, 6:4 Jenson Brooksby (USA) - Borna Corić (Chorwacja, 25) 6:4, 7:6(10), 6:1 Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Federico Coria (Argentyna) 6:2, 6:1, 7:5 Cameron Norrie (Wielka Brytania, 7) - Joao Sousa (Portugalia) 6:4, 6:4, 7:6(4) Holger Rune (Dania, 28) - John Isner (USA) walkower Denis Shapovalov (Kanada, 19) - Roberto Carballes (Hiszpania) 6:4, 4:6, 6:3, 6:2 Andriej Rublow (9) - Soonwoo Kwon (Korea Południowa) 6:3, 6:0, 6:4 Diego Schwartzman (Argentyna, 14) - Alexei Popyrin (Australia) 7:6(3), 7:5, 7:6(6) Frances Tiafoe (USA, 22) - Jason Kubler (Australia) 7:6(3), 7:5, 7:6(2) Richard Gasquet (Francja) - Miomir Kecmanović (Serbia, 32) 6:2, 6:4, 4:6, 6:4 Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Fabio Fognini (Włochy) 2:6, 6:4, 6:2, 6:1

środa, 31 sierpnia

Danił Miedwiediew (1) - Arthur Rinderknech (Francja) 6:2, 7:5, 6:3 Yibing Wu (Chiny, Q) - Nuno Borges (Portugalia, Q) 6:7(3), 7:6(4), 4:6, 6:4, 6:4 Nick Kyrgios (Australia, 23) - Benjamin Bonzi (Francja) 7:6(3), 6:4, 4:6, 6:4 Jeffrey John Wolf (USA, WC) - Alejandro Tabilo (Chile) 4:6, 7:5, 6:4, 6:3 Pablo Carreno (Hiszpania, 12) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 4:6, 6:4, 6:3, 7:6(5) Alex de Minaur (Australia, 18) - Cristian Garin (Chile) 6:3, 6:0, 4:6, 6:2 Karen Chaczanow (27) - Thiago Monteiro (Brazylia) 6:3, 6:3, 5:7, 6:4 Jack Draper (Wielka Brytania) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 6) 6:4, 6:4, 6:4 Daniel Elahi Galan (Kolumbia, Q) - Jordan Thompson (Australia) 6:3, 2:6, 3:6, 6:4, 6:3 Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) - Marton Fucsovics (Węgry) 7:6(3), 5:7, 3:6, 6:0, 7:6(3) Andy Murray (Wielka Brytania) - Emilio Nava (USA, WC) 5:7, 6:3, 6:1, 6:0 Matteo Berrettini (Włochy, 13) - Hugo Grenier (Francja, LL) 2:6, 6:1, 7:6(4), 7:6(7) Pedro Cachin (Argentyna) - Brandon Holt (USA, Q) 1:6, 2:6, 6:1, 7:6(1), 7:6(6) Corentin Moutet (Francja, LL) - Botic van de Zandschulp (Holandia, 21) 6:4, 1:6, 6:2, 6:4 Tommy Paul (USA, 29) - Sebastian Korda (USA) 6:0, 3:6, 4:6, 6:3, 6:4 Casper Ruud (Norwegia, 5) - Tim van Rijthoven (Holandia, Q) 6:7(4), 6:4, 6:4, 6:4

I runda:

środa, 31 sierpnia

Roberto Carballes (Hiszpania) - Jaume Munar (Hiszpania) 6:1, 6:3, 4:6, 6:2 Jason Kubler (Australia) - Mikael Ymer (Szwecja) 5:7, 6:4, 6:2, 6:4

wtorek, 30 sierpnia

Hubert Hurkacz (Polska, 8) - Oscar Otte (Niemcy) 6:4, 6:2, 6:4 Ilja Iwaszka - Sam Querrey (USA, WC) 4:6, 6:4, 7:6(8), 6:3 Gijs Brouwer (Holandia, Q) - Adrian Mannarino (Francja) 6:3, 6:4, 6:4 Lorenzo Musetti (Włochy, 26) - David Goffin (Belgia) 3:6, 7:5, 6:4, 3:6, 7:6(9) Grigor Dimitrow (Bułgaria, 17) - Steve Johnson (USA) 6:3, 6:2, 6:2 Brandon Nakashima (USA) - Paweł Kotow (Q) 7:6(4), 6:2, 6:2 Christopher Eubanks (USA, Q) - Pedro Martinez (Hiszpania) 7:5, 6:3, 7:6(3) Jannik Sinner (Włochy, 11) - Daniel Altmaier (Niemcy) 5:7, 6:2, 6:1, 3:6, 6:1 Marin Cilić (Chorwacja, 15) - Maximilian Marterer (Niemcy, Q) 6:3, 6:2, 7:5 Albert Ramos (Hiszpania) - Norbert Gombos (Słowacja, Q) 6:3, 6:4, 7:5 James Duckworth (Australia) - Christopher O'Connell (Australia) 4:6, 7:6(0), 6:2, 6:3 Daniel Evans (Wielka Brytania, 20) - Jiri Vesely (Czechy) 6:4, 6:1, 6:1 Borna Corić (Chorwacja, 25) - Enzo Couacaud (Francja, Q) 6:2, 7:6(5), 3:6, 4:6, 7:5 Jenson Brooksby (USA) - Dusan Lajović (Serbia) 6:2, 6:0, 3:0 i krecz Federico Coria (Argentyna) - Tallon Griekspoor (Holandia) 7:5, 6:4, 6:3 Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Sebastian Baez (Argentyna) 7:5, 7:5, 2:0 i krecz

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 7) - Benoit Paire (Francja) 6:0, 7:6(1), 6:0 Joao Sousa (Portugalia) - Mackenzie McDonald (USA) 1:6, 7:6(4), 7:6(4), 6:3 John Isner (USA) - Federico Delbonis (Argentyna, Q) 6:3, 6:1, 7:5 Holger Rune (Dania, 28) - Peter Gojowczyk (Niemcy) 6:2, 6:4, 7:6(5) Denis Shapovalov (Kanada, 19) - Marc-Andrea Huesler (Szwajcaria) 2:6, 6:4, 6:4, 3:6, 6:1 Soonwoo Kwon (Korea Południowa) - Fernando Verdasco (Hiszpania, LL) 6:2, 6:7(4), 6:3, 6:3 Andriej Rublow (9) - Laslo Djere (Serbia) 7:6(5), 6:3, 3:6, 4:6, 6:4 Diego Schwartzman (Argentyna, 14) - Jack Sock (USA) 3:6, 5:7, 6:0, 1:0 i krecz Alexei Popyrin (Australia) - Chun-Hsin Tseng (Tajwan) 6:3, 7:6(5), 7:6(3) Frances Tiafoe (USA, 22) - Marcos Giron (USA) 7:6(0), 6:4, 6:3 Miomir Kecmanović (Serbia, 32) - Learner Tien (USA, WC) 3:6, 6:1, 6:3, 6:3 Richard Gasquet (Francja) - Taro Daniel (Japonia) 6:4, 6:7(1), 6:2, 6:2 Fabio Fognini (Włochy) - Asłan Karacew 1:6, 5:7, 6:4, 6:1, 6:4 Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Rinky Hijikata (Australia, WC) 4:6, 6:2, 6:3, 6:3

poniedziałek, 29 sierpnia

Danił Miedwiediew (1) - Stefan Kozlov (USA) 6:2, 6:4, 6:0 Arthur Rinderknech (Francja) - Quentin Halys (Francja) 4:6, 7:6(4), 6:3, 6:2 Nuno Borges (Portugalia, Q) - Ben Shelton (USA, WC) 7:6(6), 3:6, 7:6(5), 6:7(8), 6:3 Yibing Wu (Chiny, Q) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 31) 6:3, 6:4, 6:0 Nick Kyrgios (Australia, 23) - Thanasi Kokkinakis (Australia) 6:3, 6:4, 7:6(4) Benjamin Bonzi (Francja) - Ugo Humbert (Francja, WC) 7:6(1), 6:1, 5:7, 3:6, 6:2 Alejandro Tabilo (Chile) - Kamil Majchrzak (Polska) 6:1, 6:4, 6:7(3), 6:1 Jeffrey John Wolf (USA, WC) - Roberto Bautista (Hiszpania, 16) 6:4, 6:4, 6:4 Pablo Carreno (Hiszpania, 12) - Dominic Thiem (Austria, WC) 7:5, 6:1, 5:7, 6:3 Aleksander Bublik (Kazachstan) - Hugo Gaston (Francja) 6:4, 6:4, 6:4 Cristian Garin (Chile) - Jiri Lehecka (Czechy) 3:6, 7:6(3), 7:5, 6:1 Alex de Minaur (Australia, 18) - Filip Krajinović (Serbia) 7:5, 6:2, 6:3 Karen Chaczanow (27) - Denis Kudla (USA) 3:6, 6:1, 6:2, 6:2 Thiago Monteiro (Brazylia) - Alex Molcan (Słowacja) 6:4, 4:6, 6:4, 6:1 Jack Draper (Wielka Brytania) - Emil Ruusuvuori (Finlandia) 6:4, 6:3, 6:3 Felix Auger-Aliassime (Kanada, 6) - Alexander Ritschard (Szwajcaria, Q) 6:3, 6:4, 3:6, 6:3

Daniel Elahi Galan (Kolumbia, Q) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) 6:0, 6:1, 3:6, 7:5 Jordan Thompson (Australia) - Lorenzo Sonego (Włochy) 2:6, 1:6, 6:2, 6:4, 6:4 Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:3, 7:5, 6:3 Marton Fucsovics (Węgry) - Maxime Cressy (USA, 30) 6:7(4), 7:5, 5:1 i krecz Andy Murray (Wielka Brytania) - Francisco Cerundolo (Argentyna, 24) 7:5, 6:3, 6:3 Emilio Nava (USA, WC) - John Millman (Australia) 7:6(7), 4:6, 7:6(4), 1:6, 6:1 Hugo Grenier (Francja, LL) - Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) 4:6, 6:2, 6:3, 6:4 Matteo Berrettini (Włochy, 13) - Nicolas Jarry (Chile, Q) 6:2, 6:3, 6:3 Brandon Holt (USA, Q) - Taylor Fritz (USA, 10) 6:7(3), 7:6(1), 6:3, 6:4 Pedro Cachin (Argentyna) - Aljaz Bedene (Słowenia) 6:4, 6:3, 5:7, 1:6, 7:6(6) Corentin Moutet (Francja, LL) - Stan Wawrinka (Szwajcaria) 6:4, 7:6(7) i krecz Botic van de Zandschulp (Holandia, 21) - Tomas Machac (Czechy, Q) 3:6, 7:6(3), 6:1, 3:6, 7:5 Tommy Paul (USA, 29) - Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania) 4:6, 6:3, 2:6, 6:0, 7:5 Sebastian Korda (USA) - Facundo Bagnis (Argentyna, Q) 5:7, 7:6(3), 7:5, 6:1 Tim van Rijthoven (Holandia) - Zhizhen Zhang (Chiny, Q) 3:6, 6:7(4), 7:6(9), 6:1, 6:4 Casper Ruud (Norwegia, 5) - Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:3, 7:5, 6:2

Czytaj także: Hubert Hurkacz wie, z kim zagra w US Open. Rozlosowano drabinkę Polki poznały rywalki w US Open. Iga Świątek z łatwym zadaniem na otwarcie

ZOBACZ WIDEO: Pudzianowski wrócił do korzeni! Tylko spójrz na to

Źródło artykułu: