Łukasz Kubot gra dalej w US Open. Świetna inauguracja turnieju miksta

Łukasz Kubot udanie rozpoczął w piątek występ w turnieju gry mieszanej wielkoszlemowego US Open 2022. Polak i partnerująca mu Czeszka Lucie Hradecka po dwusetowym meczu awansowali do II rundy.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
W turnieju debla Łukasz Kubot i Belg Sander Gille zostali zatrzymani już w pierwszej fazie (więcej tutaj), ale lubinianin nie opuścił jeszcze Nowego Jorku. Nasz utytułowany deblista zgłosił się do rywalizacji w mikście, a jego partnerką została Lucie Hradecka. W zeszłym roku polsko-czeska para przegrała w I rundzie US Open. Tym razem poprawiła poprzedni rezultat, ponieważ w piątek awansowała do 1/8 finału.

Przeciwnikami Kubota i Hradeckiej w I rundzie byli Demi Schuurs i Matwe Middelkoop. Rozstawiona z ósmym numerem holenderska para zaczęła od przełamania, które w drugim gemie wywalczyła przy podaniu naszego reprezentanta. Odpowiedź polsko-czeskiego duetu była jednak natychmiastowa, bowiem udało się wyrównać na po 2. Kluczowy dla losów pierwszego seta okazał się siódmy gem, w którym znów podanie straciła Schuurs.

Holendrzy przegrali premierową odsłonę, ale na początku drugiej części spotkania mieli przewagę na korcie. Nie byli jednak w stanie jej udokumentować przełamaniem w drugim i czwartym gemie. Przy stanie po 3 Kubot i Hradecka zaatakowali przy serwisie Schuurs i po raz trzeci w meczu uczynili to skutecznie. Potem obronili break pointa w ósmym gemie, a po zmianie stron wykorzystali meczbola, gdy lubinianin posłał świetny serwis.

Po 75 minutach Kubot i Hradecka zwyciężyli ostatecznie 6:4, 6:4. Dzięki temu awansowali do II rundy gry mieszanej wielkoszlemowego US Open 2022, w której ich przeciwnikami będą już w sobotę Japonka Ena Shibahara i Chorwat Franko Skugor.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 60,1 mln dolarów
piątek, 2 września

I runda gry mieszanej:

Lucie Hradecka (Czechy) / Łukasz Kubot (Polska) - Demi Schuurs (Holandia, 8) / Matwe Middelkoop (Holandia, 8) 6:4, 6:4

Ogromna sensacja w US Open!
Wschodzące gwiazdy w III rundzie. Odmienne losy chorwackich mistrzów

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Łukasz Kubot i Lucie Hradecka awansują do ćwierćfinału?