Faworyci wykonali zadanie. Carlos Alcaraz i Cameron Norrie bez strat w pierwszym tygodniu

Wysoko rozstawieni Carlos Alcaraz i Cameron Norrie bez straty seta przeszli przez pierwszy tydzień rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2022. W III rundzie Hiszpan ograł Jensona Brooksby'ego, a Brytyjczyk wygrał z Holgerem Rune.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Justin Lane / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz ma dopiero 19 lat, ale przez pierwszy tydzień US Open 2022 przeszedł niczym rutyniarz i w trzech rozegranych meczach nie stracił seta. Po wyeliminowaniu Argentyńczyków, Sebastiana Baeza i Federico Corii, w sobotnim spotkaniu 1/16 finału okazał się lepszy od Amerykanina Jensona Brooksby'ego (6:3, 6:3, 6:3).

Choć Alcaraz rywalizował z reprezentantem gospodarzy, od początku dobrze czuł się na korcie. Utalentowany Hiszpan bawił się grą i zdołał połączyć efektywność z efektownością. Chwilowe problemy miał jedynie w trzecim secie, w którym przegrywał 0:3, ale szybko odzyskał inicjatywę i zakończył mecz, oddając Brooksby'emu tylko dziewięć gemów.

W ciągu dwóch godzin i kwadransa gry rozstawiony z numerem trzecim Alcaraz zaserwował siedem asów, posłał 43 zagrania kończące i wykorzystał sześć z dziewięciu break pointów. W drugim w karierze występie w IV rundzie US Open (poprzednio w zeszłym sezonie) Hiszpan zmierzy się z Marinem Ciliciem bądź z Danielem Evansem.

"Suchą stopą" - jak mawia się w tenisowym slangu - do drugiego tygodnia nowojorskiego turnieju dotarł też Cameron Norrie. Oznaczony numerem siódmym Brytyjczyk w sobotę wygrał 7:5, 6:4, 6:1 z Holgerem Rune, turniejową "28", ogrywając młodego Duńczyka trzeci raz w ciągu trzech miesięcy.

Dla 27-letniego Norrie'ego to drugi awans do 1/8 finału imprezy wielkoszlemowej, a pierwszy w Nowym Jorku. Jego kolejnym rywalem będzie lepszy z pary Andriej Rublow - Denis Shapovalov.