Wysoko rozstawieni pokazali klasę. Carlos Alcaraz pokonał kolejnego Argentyńczyka

Carlos Alcaraz w trzech setach pokonał Federico Corię w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2022. Bez straty partii do 1/16 finału awansowali też wysoko rozstawieni Andriej Rublow i Cameron Norrie.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Justin Lane / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
W tym roku droga Carlosa Alcaraza do III rundy US Open wiodła przez rywalizacje z Argentyńczykami. Na otwarcie rozstawiony z numerem trzecim Hiszpan wyeliminował Sebastiana Baeza. W czwartek, w 1/32 finału, zmierzył się z kolejnym reprezentantem Albicelestes - Federico Corią. I ponownie zwyciężył bez straty seta - tym razem 6:2, 6:1, 7:5.

- Nie było łatwo zakończyć ten mecz, bo w tym momencie Federico grał bardzo dobrze. W trudnych chwilach musiałem zachować spokój i koncentrację - powiedział, cytowany przez atptour.com, 19-letni Alcaraz, który o awans do 1/8 finału powalczy z Jensonem Brooksbym.

Najwyższą klasę w czwartek zademonstrował również Andriej Rublow. Oznaczony numerem dziewiątym moskwianin zaserwował 12 asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 83 proc. rozegranych punktów, posłał 35 zagrań kończących, uzyskał sześć przełamań i pokonał 6:3, 6:0, 6:4 Soonwoo Kwona.

Bez straty seta w III rundzie zameldował się również Cameron Norrie. Oznaczony numerem siódmym Brytyjczyk tylko raz dał się przełamać, sam odpowiedział trzema breakami i wygrał 6:4, 6:4, 7:6(4) z Joao Sousą. Kolejnym rywalem Norrie'ego będzie Holger Rune, turniejowa "28".

Diego Schwartzman pokonał 7:6(3), 7:5, 7:6(6) Alexeia Popyrina. Rozstawiony z numerem 14. Argentyńczyk wprawdzie wygrał bez straty seta, ale zajęło mu to aż trzy godziny i 45 minut.

Spośród rozstawionych w czwartkowy wieczór nie powiodło się jedynie Grigorowi Dimitrowowi. Oznaczony numerem 17. Bułgar przegrał 6:7(5), 5:7, 3:6 z Brandonem Nakashimą. Amerykanin w III rundzie zagra z Jannikiem Sinnerem, turniejową "11".

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 60,1 mln dolarów
czwartek, 1 września

II runda gry pojedynczej:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Federico Coria (Argentyna) 6:2, 6:1, 7:5
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 7) - Joao Sousa (Portugalia) 6:4, 6:4, 7:6(4)
Andriej Rublow (9) - Soonwoo Kwon (Korea Południowa) 6:3, 6:0, 6:4
Diego Schwartzman (Argentyna, 14) - Alexei Popyrin (Australia) 7:6(3), 7:5, 7:6(6)
Brandon Nakashima (USA) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 17) 7:6(5), 7:5, 6:3