Pierwsza wygrana Polaka, "jedynka" odpadła w Szczecinie

Po kompletnie nieudanych eliminacji, jest pierwszy dobry wynik Polaka w Challengerze w Szczecinie. Daniel Michalski wygrał w trzech setach z Facundo Diazem Acostą. Z turnieju już odpadł najwyżej rozstawiony Federico Coria.

Daniel Michalski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Daniel Michalski jest jednym z trzech Polaków, którzy przystąpili do turnieju głównego z dzikimi kartami. W tym roku Michalski został mistrzem kraju na kortach w Bytomiu, a zdobycie tego tytułu jest tradycyjnie premiowane przepustką do Challengera w Szczecinie.

Daniel Michalski zagrał w pierwszej rundzie z Facundo Diazem Acostą. Rywalizacja mistrza Polski z Argentyńczykiem przeciągnęła się po godzinie 22 i miała pozytywne zakończenie dla kibiców trzymających kciuki za gospodarza. Michalski przegrał 5:7 pierwszego seta, ale potrafił odwrócić wynik zaciętego meczu i wywalczyć awans.

W szczecińskim turnieju nie ma już rozstawionego z numerem pierwszym Federico Corii. O błyskawicznym niepowodzeniu kolejnego Argentyńczyka zdecydowała porażka z Raulem Brancaccio z Włoch. Coria nie potrafił na kortach przy Wojska Polskiego wygrać ani jednego seta.

We wtorek do gry wejdzie dwóch Polaków, którzy także wystąpią z dzikimi kartami. Jerzy Janowicz poznał w poniedziałek przeciwnika, który zastąpił wycofanego w ostatnim momencie Yannicka Hanfmanna. Janowicz zmierzy się z Janem Choinskim - Brytyjczykiem z polskimi korzeniami. Po meczu Janowicza, zaprezentuje się jeszcze Maks Kaśnikowski, którego rywalem będzie Flavio Cobolli.