Ulubienica japońskich kibiców wycofała się. Porażka Karoliny Pliskovej

Naomi Osaka nie wyszła w czwartek na kort w Tokio. Japońska tenisistka oddała walkowerem mecz z Brazylijką Beatriz Haddad Maią w turnieju WTA 500. Odpadła Czeszka Karolina Pliskova, która uległa Chorwatce Petrze Martić.

Naomi Osaka PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Na czwartek w Tokio zaplanowane były cztery mecze II rundy, ale odbyły się trzy. Naomi Osaka (WTA 48) miała zmierzyć się z Beatriz Haddad Maią (WTA 16). Japonka, była liderka rankingu i zdobywczyni czterech wielkoszlemowych tytułów, wycofała się z powodu choroby.

- Naprawdę przepraszam, ale nie jestem w stanie rywalizować. To dla mnie zaszczyt móc zagrać w Toray Pan Pacific Open przed niesamowitymi kibicami w Japonii. To był i zawsze będzie dla mnie specjalny turniej. Żałuję, że nie mogłam wyjść na kort, ale moje ciało mi na to nie pozwala. Dziękuję za całe wsparcie w tym tygodniu i do zobaczenia w przyszłym roku - poinformowała Osaka w oświadczeniu. Japonka triumfowała w tym turnieju w 2019 roku, gdy odbył się w Osace. W Tokio dwa razy grała w finale (2016, 2018).

Haddad Maia awansowała do ćwierćfinału bez wychodzenia na kort. Kolejną rywalką Brazylijki będzie Weronika Kudermetowa (WTA 13), która rozbiła 6:0, 6:1 Fernandę Contreras Gomez (WTA 182). W ciągu 57 minut tenisistka z Moskwy zdobyła 20 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy i wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie.

Karolina Pliskova (WTA 20) przegrała 3:6, 4:6 z Petrą Martić (WTA 46). W trwającym 94 minuty meczu Chorwatka wywalczyła 30 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła dziewięć z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans. Pliskova w Tokio wywalczyła tytuł w 2018 roku.

Ludmiła Samsonowa (WTA 30) zwyciężyła 7:6(5), 6:3 Xinyu Wang (WTA 78). W pierwszym secie dawna reprezentantka Włoch wróciła ze stanu 1:3. W tie breaku od 3-5 zdobyła cztery punkty z rzędu. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Samsonowa uzyskała na 5:3. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Hiszpanką Garbine Muguruzą.

Ludmiła Samsonowa - Xinyu Wang (Chiny) 7:6(5), 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Beatriz Haddad Maia awansuje do półfinału w Tokio?