Trzysetowy bój w Seulu. Magda Linette wyszła z opresji

Magda Linette awansowała do kolejnej rundy turnieju WTA 250 w Seulu. Polska tenisistka odwróciła losy starcia, pokonując po przeszło 2,5-godzinnej rywalizacji Kristinę Mladenović 4:6, 7:6(5), 6:2.

MB
Magda Linette Getty Images / Sebastian Frej/MB Media / Magda Linette
Polka do starcia z niżej notowaną Kristiną Mladenović (WTA 135) przystąpiła z etykietką faworytki, ale nie uniknęła problemów. Francuzka szybko narzuciła swój rytm gry i w pierwszym secie zaskoczyła Magdę Linette, a w drugim starała się pójść za ciosem.

Bohaterki czwartkowego widowiska stoczyły zażarty bój, który trwał aż 2 godziny i 46 minut. Mało brakowało, a Mladenović wyrzuciłaby naszą tenisistkę za burtę (Francuzka prowadziła 6:4, 5:3). Linette zaliczyła kapitalny powrót. Obroniła dwie piłki meczowe w 10. gemie drugiego seta i przedłużyła swoją szansę na końcowy sukces, zwyciężając w emocjonującym tie-breaku.

W trzeciej odsłonie zobaczyliśmy już całkiem inną Magdę Linette. Konsekwentną i pewną siebie. Poznanianka z minuty na minutę prezentowała się coraz lepiej i pozwoliła francuskiej tenisistce na urwanie tylko dwóch gemów, a później cieszyła się z awansu do ćwierćfinału turnieju Hana Bank Korea Open.

Magda Linette o półfinał imprezy w Seulu zagra w piątek z mistrzynią US Open 2021, Brytyjką Emmą Raducanu.

Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)