Świetny start Andrieja Rublowa w Astanie. Odpadł pierwszy rozstawiony

Andriej Rublow bez straty seta i serwisu pokonał Laslo Djere w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Astanie. Odpadł Felix Auger-Aliassime, który przegrał z Roberto Bautistą.

Marcin Motyka
Andriej Rublow Getty Images / Diego Souto/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Po wielkoszlemowym US Open, gdzie doszedł do ćwierćfinału, Andriej Rublow przez miesiąc odpoczywał od tenisa. Rywalizację w zawodowych rozgrywkach wznowił w poniedziałek i był to udany powrót. W I rundzie turnieju ATP w Astanie tenisista z Moskwy pokonał 6:4, 6:3 Laslo Djere.

Rozstawiony z numerem piątym Rublow zawdzięcza zwycięstwo świetnej dyspozycji serwisowej. W ciągu 70 minut gry posłał siedem asów, przy własnym podaniu zdobył 41 z 52 rozegranych punktów i ani razu nie został przełamany. Sam natomiast wykorzystał dwa z pięciu break pointów.

Rublow pokonał Djere trzeci raz w ciągu niespełna trzech miesięcy (w lipcu zwyciężył w Bastad, a w sierpniu w US Open). W II rundzie 24-latek z Moskwy zmierzy się z Zhizhenem Zhangiem. Chiński kwalifikant ograł 4:6, 6:4, 6:1 Asłana Karacewa.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu pierwszego dnia Astana Open Roberto Bautista wygrał 6:4, 7:6(6) z oznaczonym "ósemką" Felixem Augerem-Aliassime'em. - Jestem szczęśliwy, że wygrałem. Pokonanie Felixa nie jest łatwe, zwłaszcza w hali. Byłem solidny i agresywny - powiedział Hiszpan, cytowany przez atptour.com.

Odpadli posiadacze dzikich karty. Stan Wawrinka przegrał 6:1, 2;6, 3:6 z Adrianem Mannarino. Z kolei Bejbit Żukajew zdobył tylko dwa gemy w spotkaniu z Botikiem van de Zandschulpem.

Z powodu kontuzji z turnieju wycofali się Jannik Sinner i Holger Rune. W ich miejsca jako "szczęśliwi przegrani" z kwalifikacji do drabinki weszli David Goffin i Paweł Kotow.