Iga Świątek znów najlepsza. W San Diego zgarnęła pełną pulę nagród

Iga Świątek ponownie rozegrała trzy sety w San Diego. Polka w finale pokonała Donnę Vekić 6:3, 3:6, 6:0. Dzięki temu zgarnęła najwyższą nagrodę finansową oraz 470 punktów rankingowych.

JF
Iga Świątek Getty Images / Michael Owens / Na zdjęciu: Iga Świątek
Koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami. Iga Świątek w październiku rozegrała przedostatnie turnieje w 2022 roku. Najpierw rywalizowała w Ostrawie, gdzie przegrała w finale z Barborą Krejcikovą. Później przystąpiła do imprezy w San Diego, tam również walczyła o tytuł i tym razem okazała się lepsza od Donny Vekić.

Polka po pokonaniu Chorwatki 6:3, 3:6, 6:0 poprawiła bilans bezpośrednich starć, który teraz wynosi 3-0 na korzyść liderki światowego rankingu. W tym sezonie obie tenisistki spotkały się po raz pierwszy. Vekić wygrała drugą partię, dzięki czemu przełamała passę pięciu setów bez zwycięstwa w starciach z Świątek.

Podrażniona porażką w II odsłonie meczu 21-latka wrzuciła wyższy bieg i w kolejnym secie po raz 21. w 2022 roku wygrała 6:0. Przypieczętowała tym samym ósmy tytuł zdobyty w tym sezonie.

Pula nagród w San Diego nie różniła się niczym od tej w Ostrawie. Wynosiła ona 757,9 tys. dolarów (3,75 mln złotych). Zmieniło się jedynie to, że w USA najwyższą nagrodę finansową zgarnęła liderka światowego rankingu.

Po pokonaniu Vekić Świątek potwierdziła, że w tym sezonie czuje się jak ryba w wodzie podczas turniejów w Stanach Zjednoczonych, bowiem zwyciężyła tam po raz czwarty w tym sezonie. Triumf w San Diego zapewnił jej 116,3 tysięcy dolarów (577 tys. złotych). Ponadto do rankingu WTA dopisane jej zostało również 470 punktów.

Teraz przed 21-latką blisko dwa tygodnie przerwy, po których wystąpi w ostatnim turnieju w 2022 roku. Polka weźmie udział w WTA Finals, które rozegrane zostaną w Fort Worth w Stanach Zjednoczonych. Rywalizacja w USA rozpocznie się 31 października, a zakończy 7 listopada. Miejsce imprezy to dobra informacja dla Świątek, bowiem w tym państwie odniosła ona najwięcej tegorocznych sukcesów.