Koncert Igi Świątek. Ta piłka to poezja [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / WTA / Iga Świątek w czasie meczu z Donną Vekić
Twitter / WTA / Iga Świątek w czasie meczu z Donną Vekić

Iga Świątek zamknęła wygrany finał turnieju w San Diego rewelacyjnym setem. Po jednym z zagrań nie tylko publiczność, ale również przeciwniczka oklaskiwała Polkę.

W tym artykule dowiesz się o:

Iga Świątek, w drodze do finału w San Diego, zwyciężyła z Qinwen Zheng, Coco Gauff oraz Jessicą Pegulą. Ostatnią przeciwniczkę w turnieju poznała w dniu finału. Donna Vekić musiała najpierw dokończyć przerwany przez deszcz półfinał z Danielle Collins.

Tym razem tenisistki nie zmagały się z kapryśną pogodą, a kort był oświetlony przez słońce. Finał rozpoczął się prawie punktualnie i obie tenisistki na starcie zwyciężały w gemach serwisowych. Przełamanie serwisu Donny Vekić nastąpiło w gemie na 4:2, a że Świątek nie oddała podania do końca partii, to zakończyła się ona wynikiem 6:3.

Świątek wydawała się być na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa, ale postawienie "kropki nad i" jeszcze trochę potrwało. Również drugi set rozpoczął się od wygranych gemów serwisowych, ale tym razem o przełamanie na 4:2 postarała się Vekić, a rozochocona tym wkrótce wygrała partię 6:3.

Tym samym potrzebne było rozegranie trzeciego seta, a w nim Świątek zaprezentowała się koncertowo i odniosła zwycięstwo 6:0. Piękne zagrania Polki z tego seta nadawały się na dobrą kompilację, a przeciwniczka nie miała nic do powiedzenia.

W jednej z zaciętych wymian, przy podaniu Świątek, tenisistki wymieniły się trudnymi zagraniami. W defensywie była jedna i druga, a ostatnie słowo należało do Polki, która popisała się rewelacyjnym zagraniem po przekątnej. Donna Vekić po prostu zaczęła oklaskiwać przeciwniczkę.