Udane rozpoczęcie Huberta Hurkacza. Sprawdź, o co rywalizuje w turnieju ATP Antwerpia

W drugiej rundzie Hubert Hurkacz pokonał Jacka Drapera 7:6 (5), 6:7 (5), 6:1. Polak w Antwerpii rywalizuje o 98,6 tysięcy euro (473,8 tys. złotych), które zainkasuje zwycięzca turnieju. Aby zgarnąć główną nagrodę, musi wygrać jeszcze trzy mecze.

JF
Hubert Hurkacz Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Przed nami końcówka sezonu 2022, w której czołowi tenisiści walczą o występ w Turynie, gdzie odbędzie się turniej ATP Finals. Wciąż nieznane są trzy nazwiska, które będą rywalizować we Włoszech.

W gronie zawodników, którzy walczą o przepustkę do Turynu jest Hubert Hurkacz. Z tego też powodu zdecydował się on na start w turnieju ATP 250 w Antwerpii. W środę Polak rozprawił się w trzech setach z Brytyjczykiem Jackiem Draperem.

Wrocławianin rozpoczął rywalizację od drugiej rundy, bowiem w pierwszej otrzymał "wolny los". Mecz potrwał dwie godziny i 37 minut, głównie za sprawą wyrównanych dwóch pierwszych setach. W trzecim dominował 25-latek, jednak jego rywal zmagał się z kontuzją, ale zdołał dokończyć spotkanie. Kolejnego przeciwnika Hurkacz pozna w czwartek. Będzie nim Dominic Thiem lub Francisco Cerundolo.

W całym turnieju 11. tenisista światowego rankingu zarobił już 19,6 tysięcy euro (94,2 tys. złoty). To efekt awansu do ćwierćfinału. Polak już w piątek (21 października) stanie przed szansą niemal podwojenia tego dorobku.

Jeżeli uda mu się wywalczyć awans do półfinału, otrzyma 33,8 tys. euro (162,3 tys. złoty). Najpierw jednak musi pokonać Thiema lub Cerundolo. Z każdym z nich mierzył się w ciągu ostatniego miesiąca i był w stanie odprawić w dwóch setach zarówno Austriaka, jak i Argentyńczyka.

Najlepszy tenisista, który wygra belgijski turniej otrzyma 98,6 tys. euro (473,8 tys. złoty). To praktycznie dwukrotność sumy, którą można było otrzymać za zwycięstwo w 2021 roku. Nasz zawodnik musi wygrać jeszcze trzy spotkania, aby zdobyć tytuł. Jest on faworytem, ponieważ został najwyżej rozstawiony. Głównym rywalem Hurkacza będzie Felix Auger-Aliassime, który również walczy o udział w ATP Finals. Jeżeli nie dojdzie do niespodzianek, to Polak powinien zmierzyć się z Kanadyjczykiem w finale.

Z uwagi, że jest to impreza rangi 250, maksymalnie można zdobyć właśnie taką ilość punktów. Dlatego właśnie ważniejsze będą dla 25-latka turnieje w Wiedniu i Paryżu. Jednak obecnie każda zdobycz może okazać się kluczowa, aby móc rywalizować ze światową czołówką w Turynie.