Stefanos Tsitsipas wciąż perfekcyjny w Sztokholmie. Pozostali wysoko rozstawieni odpadli

Najwyżej rozstawiony Stefanos Tsitsipas bez straty seta pokonał Mikaela Ymera w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Sztokholmie. Odpadli za to Cameron Norrie, Frances Tiafoe i Denis Shapovalov.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / Fredrik Persson / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Po tym, jak w czwartek Mikael Ymer niespodziewanie wyeliminował broniącego tytułu w turnieju ATP w Sztokholmie Tommy'ego Paula, w piątek czekało go kolejne trudne wyzwanie - w ćwierćfinale zmierzył się z najwyżej rozstawionym Stefanosem Tsitsipasem. Szwed znów mógł liczyć na gorący doping miejscowej publiczności i starał się ze wszystkich sił, ale poniósł porażkę 5:7, 3:6.

- Nie było łatwo. Musiałem zagrać bardzo dobrze i wymyślić wiele kreatywnych uderzeń. Włożyłem w to wiele pracy i jestem zadowolony z wyniku - powiedział, cytowany przez atptour.com, Tsitsipas, który podwyższył na 6-0 bilans meczów w Sztokholmie.

Półfinałowym przeciwnikiem Greka będzie Emil Ruusuvuori. 23-letni Fin w zaledwie 64 minuty poradził sobie z Francesem Tiafoe'em, oddając oznaczonemu numerem trzecim Amerykaninowi tylko trzy gemy.

Do niespodzianek doszło także w meczach dolnej połówki drabinki. Walczący o kwalifikację do ATP Finals Cameron Norrie, turniejowa "dwójka", po trzysetowej i ponad dwugodzinnej batalii przegrał 7:6(4), 3:6, 3:6 z rozstawionym z numerem siódmym Holgerem Rune.

19-letni Rune w 1/2 finału zmierzy się z oznaczonym numerem piątym Alexem de Minaurem. Australijczyk wykorzystał trzy z pięciu break pointów i wygrał 6:2, 7:6(4) z Denisem Shapovalovem, turniejową "czwórką".