Dwa sety w meczu Magdy Linette z Meksykanką. Stawką był ćwierćfinał

Magda Linette ma za sobą drugi mecz w turnieju WTA 125 w Tampico. Polska tenisistka odprawiła w dwóch setach Meksykankę Renatę Zarazuę.

Magda Linette WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette (WTA 55) występ w Tampico rozpoczęła od rozbicia 6:3, 6:0 Kanadyjki Bianki Fernandez. W II rundzie Polka pokonała 6:3, 7:5 Renatę Zarazuę (WTA 291). Było to pierwsze spotkanie poznanianki z Meksykanką.

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Linette uzyskała na 3:1. W trzecim i piątym gemie Polka obroniła po jednym break poincie. W drugiej partii Zarazua z 3:5 wyrównała na 5:5. To nie wpłynęło negatywnie na postawę poznanianki. W dwóch ostatnich gemach oddała rywalce dwa punkty i zameldowała się w ćwierćfinale.

W ciągu 90 minut Linette zdobyła 33 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki miały po cztery break pointy. Polka uzyskała trzy przełamania, a została przełamana tylko raz.

Po turnieju w Guadalajarze, Linette pozostała w Meksyku. W challengerze w Tampico notuje ostatni w sezonie start indywidualny. Później wróci do Europy. Wraz z reprezentacją Polski weźmie udział w w finałowym turnieju Pucharu Billie Jean King, który odbędzie się w Glasgow.

W ćwierćfinale w Tampico rywalką Linette będzie rozstawiona z numerem pierwszym Belgijka Elise Mertens.