Wielki rewanż Urszuli Radwańskiej. Czekała pół roku na taki wynik

Urszula Radwańska poszła za ciosem i awansowała do ćwierćfinału halowego turnieju ITF World Tennis Tour o puli nagród 60 tys. dolarów na kortach twardych w Toronto. W Kanadzie mogło na tym etapie dojść do polskiego pojedynku.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Steven Paston/PA Images / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Zaledwie kilka dni temu Urszula Radwańska (WTA 465) spotkała się z Sarah Beth Grey (WTA 314) w kanadyjskim Saguenay, gdzie doznała porażki w I rundzie. Krakowianka szybko otrzymała okazję do rewanżu. W 1/8 finału turnieju w Toronto zmierzyła się z Brytyjką i odniosła zdecydowane zwycięstwo 6:0, 6:2.

Pojedynek trwał 85 minut. W pierwszym secie Radwańska przełamała trzykrotnie i nie oddała rywalce żadnego gema. Zresztą w całym meczu Grey utrzymała serwis tylko raz, a miało to miejsce w trzecim gemie drugiej partii. W tej części spotkania Polka wyszła na 4:1 i wtedy jedyny raz straciła podanie. W końcówce nie dała Brytyjce już żadnych szans i przy pierwszym meczbolu zwieńczyła pojedynek.

W takich okolicznościach nasza tenisistka osiągnęła ćwierćfinał zawodów rangi ITF World Tennis Tour po raz pierwszy od kwietnia bieżącego roku, gdy doszła do tej fazy w Nottingham. 31-latka bardzo potrzebuje teraz punktów, bowiem jest o krok od powrotu do Top 400 rankingu WTA.

Wielka szkoda, że w Toronto nie dojdzie do polskiego pojedynku. Olivia Lincer (WTA 615) zmierzyła się z Robin Montgomery (WTA 263), lecz uległa Amerykance po 81 minutach 4:6, 2:6. 17-latka dzielnie walczyła zwłaszcza w pierwszym secie, w którym była bliska powrotu ze stanu 1:4. W drugiej partii Amerykanka osiągnęła już znaczną przewagę i postarała się o trzy przełamania, na które młoda Polka odpowiedziała tylko jednym breakiem.

Tym samym w piątkowym ćwierćfinale zmierzą się Radwańska i Montgomery. Krakowianka będzie miała okazję zrewanżować się za porażkę doznaną w tym roku w Nottingham.