Jak on to zrobił?! Niesamowita akcja Huberta Hurkacza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Niesamowite uderzenie Huberta Hurkacza
Twitter / / Niesamowite uderzenie Huberta Hurkacza

W trakcie ćwierćfinału turnieju ATP 500 w Wiedniu Hubert Hurkacz pokazał, że jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Polak w połowie drugiego seta w meczu przeciwko Bornie Coriciowi popisał się nieprawdopodobnym uderzeniem.

W tym artykule dowiesz się o:

Takie akcje można oglądać godzinami. Hubert Hurkacz w pojedynku z Borną Coriciem pokazał swoje ponadprzeciętne umiejętności. Od czasu do czasu Polak popisuje się ładną akcją czy to w ofensywie, czy to w defensywie. Jednakże to co zrobił w ćwierćfinale ATP 500 w Wiedniu to bez wątpienia jedno z ładniejszych uderzeń całego sezonu.

Akcja miała miejsce w gemie serwisowym Polaka przy wyniku 3:3 w drugim secie. Wszystko zaczęło się od atomowego serwisu Hurkacza. Chorwat zrobił return, ale nie był on imponujący. Takiej okazji nie przepuścił polski tenisista. Nabiegł na piłkę i skontrował uderzenie pomiędzy nogami.

Hubert Hurkacz trafił idealnie w linię. Borna Corić odprowadził tylko piłkę wzrokiem i już nie podniósł się do końca tego gema. Co więcej, Polak wygrał również całego seta. To jednak nie zdało się na wiele, ponieważ Chorwat wygrał z naszym tenisistą w 2:1 w setach.

Warto podkreślić, że Hubert Hurkacz jest ciągle w grze o ATP Finals. Jednak aby tam awansować, Polak musi bardzo dobrze spisać się zarówno w turnieju w Wiedniu, jak i Paryżu.