"Możemy już iść do domu?". Nie uwierzysz, co zrobiła 19-letnia tenisistka

Clara Tauson miała szansę na awans do finału turnieju ITF w Poitiers. Jednak 19-latka w proteście przeciwko błędom arbitra postanowiła podziękować mu za grę i zejść z kortu.

Łukasz Witczyk
Clara Tauson dziękuje za grę sędziemu YouTube / Na zdjęciu: Clara Tauson dziękuje za grę sędziemu
Takie sytuacje w tenisowym świecie praktycznie się nie zdarzają. Młoda Dunka Clara Tauson zrobiła jednak wyjątek. 19-latka, która sklasyfikowana jest na 140. miejscu w rankingu WTA, zdecydowała się na nietypowy protest. O jej zachowaniu piszą media na całym świecie.

Co zrobiła Tauson? W trzecim secie postanowiła zaprotestować przeciwko błędom sędziego. Podeszła do arbitra i podziękowała mu za grę. "Możemy już iść do domu?" - pytała podczas gry Dunka. Ta decyzja sprawiła, że zawodniczka straciła szansę na awans do finału turnieju ITF Poitiers.

Tauson rywalizowała z 16-letnią Chorwatką Petrą Marcinko (283. miejsce w rankingu WTA). Pierwszy set wygrała 6:3, ale w drugim górą była młodsza przeciwniczka, która zwyciężyła 6:1. Przy stanie 2:1 w trzeciej partii Dunka zrezygnowała z gry.

Wcześniej kilka razy podchodziła do sędziego, by zasygnalizować swoje niezadowolenie z podejmowanych przez niego decyzji. To jednak nic nie dało i Tauson zeszła z kortu. Spójrzcie:
Czytaj także: Krótkie mecze na początek turnieju w Paryżu. Taylor Fritz przedłużył nadzieję na Turyn Nerwowy debiut Jana Zielińskiego w Paryżu. Emocjonujący super tie-break ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro 2016 znowu na trybunach