Deklasacje w Paryżu. Novak Djoković stracił trzy gemy

Novak Djoković i Stefanos Tsitsipas zmierzą się w półfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. W piątek Serb stracił trzy gemy, a Grek - sześć

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Novak Djoković
Podczas turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu Novak Djoković czuje się jak w domu. Serb jest rekordzistą w liczbie triumfów w tej imprezie (sześć) i od 2018 roku nie przegrał w niej meczu. W piątek wygrał 12. pojedynek z rzędu w hali Bercy. W ćwierćfinale zdeklasował (6:0, 6:3) Lorenzo Musettiego.

Pierwszy set w wykonaniu Djokovicia był spektakularny. Wygrał go 6:0, zdobywając 25 z 33 rozegranych punktów. W drugiej partii Serbowi przytrafił się słabszy moment, kiedy stracił serwis i przegrywał 1:2, ale szybko wrócił na właściwe tory i nie pozostawił Musettiemu złudzeń.

W półfinale Djoković zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem. Będzie to 11. mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 8-2 dla Serba. W tym roku zagrają ze sobą po raz trzeci - w Rzymie i w Astanie belgradczyk zwyciężył bez straty seta.

Tsitsipas w piątek także nie miał większych kłopotów. Grek zapisał na swoim koncie dwa asy, 13 zagrań przełamań oraz trzy przełamania i w 76 minut pokonał 6:2, 6:4 rewelację turnieju, pogromcę z II rundy Rafaela Nadala, Tommy'ego Paula.