Imponująca inauguracja Urszuli Radwańskiej. Mecz trwał 62 minuty

Urszula Radwańska kontynuuje tournee po Ameryce Północnej. Po udanym występie w Toronto zrobiła sobie tygodniową przerwę. W poniedziałek pewnie wygrała pierwszy mecz w Calgary.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska PAP/EPA / Steven Paston / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Dwa tygodnie temu Urszula Radwańska (WTA 420) osiągnęła półfinał zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 60 tys. dolarów w Toronto i dzięki temu przesunęła się w górę światowej klasyfikacji. Teraz krakowianka startuje w halowej imprezie tej rangi w Calgary i rozpoczęła zmagania od pewnego zwycięstwa.

W poniedziałek Radwańska pokonała 6:2, 6:1 oznaczoną ósmym numerem Catherine Harrison (WTA 299). Spotkanie Polki z Amerykanką trwało zaledwie 62 minuty, w ciągu których nasza tenisistka postarała się o pięć przełamań.

31-latka z Krakowa tylko raz musiała bronić break pointa, a miało to miejsce w drugiej części pojedynku, gdy zbudowała już bezpieczną przewagę. W pierwszym secie przełamała serwis Harrison w trzecim i siódmym gemie. Natychmiast poszła za ciosem w drugiej partii, w której dwukrotnie odebrała podanie rywalce i wyszła na 4:0. Pojedynek zakończyła w siódmym gemie, trzecim w secie przełamaniem.

Radwańska pewnie awansowała do II rundy zawodów w Calgary. W środę jej przeciwniczką w 1/8 finału będzie nienotowana obecnie w światowej klasyfikacji Kanadyjka Layne Sleeth, której organizatorzy przyznali dziką kartę. Otwiera się więc szansa na kolejne zwycięstwo i rankingowe punkty.

Calgary National Bank Challenger, Calgary (Kanada)