Problemy tylko w jednym secie. Kolejna wygrana Urszuli Radwańskiej w Calgary

Urszula Radwańska rozkręca się w halowej imprezie ITF World Tennis Tour o puli nagród 60 tys. dolarów na kortach twardych w Calgary. W piątek polska tenisistka awansowała do półfinału.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Przeciwniczką Urszuli Radwańskiej (WTA 420) w piątkowym ćwierćfinale zawodów Calgary National Bank Challenger była Ana Sofia Sanchez (WTA 341). Ponad trzy lata temu Polka i Meksykanka zmierzyły się w finale turnieju ITF World Tennis Tour na Gwadelupie, gdzie po trzysetowym boju po tytuł sięgnęła krakowianka.

W Calgary decydujący set nie był potrzebny, bo nasza tenisistka zwyciężała w dwóch partiach. Nie było jednak wcale tak łatwo. Spotkanie trwało 106 minut, a Radwańska wygrała 6:1, 7:6(5).

31-letnia krakowianka zaczęła bardzo mocno. Po dwóch przełamaniach wyszła na na 5:0 i dopiero wówczas Sanchez była w stanie utrzymać serwis. W siódmym gemie Polka wypracowała dwa setbole i przy drugiej okazji zwieńczyła seta.

Początek drugiej części spotkania to powtórka z premierowej odsłony. Po dwóch przełamaniach Radwańska prowadziła 3:0, ale wówczas zaczęły się schody. Meksykanka zredukowała liczbę własnych błędów i lepiej prezentowała się w wymianach. Dzięki ambitnej postawie odrobiła straty i wyrównała na po 3.

Gdy Sanchez wyszła na 4:3, zrobiło się nerwowo. W ósmym gemie Radwańska obroniła break pointa i utrzymała podanie. Potem obie panie pilnowały serwisu, dlatego rozstrzygający okazał się tie-break. W rozgrywce tej Polka przegrywała już 2-5, jednak wyrównała na po 5. Wygrywający forhend po linii dał jej meczbola. Po chwili Meksykanka posłała piłkę w aut i pojedynek dobiegł końca.

Radwańska pokazała, że dobrze czuje się w Kanadzie. Dwa tygodnie osiągnęła półfinał turnieju w Toronto, teraz świetnie sobie radzi w Calgary. Dzięki temu przesunie się w górę rankingu o około 50 miejsc. W sobotę Polka powalczy o finał, a jej przeciwniczką będzie oznaczona drugim numerem Eudice Chong (WTA 223). W kwietniu tego roku reprezentantka Hongkongu była górą w ćwierćfinale zawodów ITF w Pretorii.

Calgary National Bank Challenger, Calgary (Kanada)