WTA Pekin: Peng eliminuje Szarapową

Shuai Peng (WTA 53) pokonała Marię Szarapową (WTA 15) 6:2, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału turnieju China Open rozgrywanego na kortach twardych w Pekinie (z pulą nagród 4,5 mln dolarów).

W pierwszym secie Chinka od stanu 2:2 wygrała cztery gemy z rzędu wykazując się 100 proc. skutecznością przy break pointach (dwa z dwóch). Szarapowa w partii tej nie stworzyła sobie ani jednej okazji na przełamanie serwisu reprezentantki gospodarzy.

W drugim secie była liderka światowego rankingu i dwukrotna półfinalistka China Open od stanu 2:5 wygrała dwa gemy z rzędu, ale w decydującym momencie straciła własne podanie. W 10. gemie przy stanie 15-40 ze stoickim spokojem obroniła dwie piłki meczowe popisując się dwoma kończącymi forhendami. Jednak kapitalny bekhend wzdłuż linii dał Peng trzeciego meczbola. Za chwilę forhend Szarapowej wylądował w siatce i w ten sposób Chinka odniosła drugie kolejne zwycięstwo nad tenisistką z czołowej 20. We wtorek wyeliminowała Jelenę Jankovic (nr 7).

W całym spotkaniu, które trwało 75 minut, Peng wygrała 73 proc. piłek przy swoim podaniu, u Szarapowej ta skuteczność wyniosła tylko 54 proc.

Szarapowa po ośmiu kolejno wygranych spotkaniach (sześć w Tokio, jedno w Pekinie) znalazła pogromczynię.