Wystartowały kolejne spotkania w United Cup. Polska wkroczyła do gry

W sobotę rozpoczęły się kolejne spotkania w United Cup. Rozgrywki te zainaugurowała reprezentacja Polski, dla której początek z Kazachstanem nie do końca poszedł po ich myśli.

Jakub Fordon
Iga Świątek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
Polska rywalizację z Kazachstanem rozpoczęła w sobotę, a jej drugim przeciwnikiem w grupie będzie Szwajcaria. W piątek rywale Biało-Czerwonych zakończyli swój pojedynek, który wyłonił ich głównego konkurenta w walce o awans. Szwajcarzy zwyciężyli 5:0.

Nasza reprezentacja rozpoczęła sobotnie starcie od zwycięstwa Igi Świątek w dwóch setach z Julią Putincewą. Następnie jednak Daniel Michalski nie znalazł sposobu na Timofieja Skatowa. Pierwsza odsłona była wyrównana, jednak zakończyła się na korzyść tenisisty z Kazachstanu, który w drugiej partii nie pozostawił Polakowi złudzeń.

Remis w pierwszym dniu rywalizacji padł w spotkaniu Belgii z Bułgarią. Alison Van Uytvanck poradziła sobie z Izabellą Szinikową, jednak David Goffin nie znalazł sposobu na Grigora Dimitrowa.

Czechy, Brazylia, Wielka Brytania i Chorwacja prowadzą natomiast 2:0. W ślady Marie Bouzkovej poszedł Jiri Lehecka, który niespodziewanie pokonał wracającego po długiej kontuzji Alexandera Zvereva. W najciekawszym pojedynku tego dnia Cameron Norrie pokonał w trzech setach Rafaela Nadala, a identycznym wynikiem zakończył się drugi pojedynek tej rywalizacji, w którym triumfowała Katie Swan.