Nadal musiał być w szoku. Fenomenalna akcja! [WIDEO]

Mecz United Cup pomiędzy Rafaelem Nadalem i Alexem De Minaurem dostarczył wielu emocji. Australijczyk odwrócił losy spotkania. Kluczowym momentem był początek drugiej partii. Zobaczcie sami.

Łukasz Witczyk
akcja z meczu Nadal - de Minaur Twitter / Na zdjęciu: akcja z meczu Nadal - de Minaur
Po pierwszej partii Rafael Nadal prowadził i wiele wskazywało na to, że odniesie zwycięstwo w całym meczu. Jednak wspierany przez własną publiczność Alex de Minaur zaczął odrabiać straty i dominować na korcie. Był zdecydowanie szybszy od bardziej utytułowanego przeciwnika.

Pierwsza odsłona zakończyła się triumfem Hiszpana 6:3. W drugiej to de Minaur zwyciężył 6:1. Ozdobą tego seta była akcja w piątym gemie. Australijczyk prowadził już 3:1. Przy stanie 15:15 Nadal robił wszystko, by wrócić jeszcze do meczu. Nie potrafił jednak znaleźć sposobu na rywala.

Choć Hiszpan posyłał piłki w skrajne miejsca kortu, to de Minaur zdążył do nich dobiec i przebić na drugą stronę siatki. Australijczyk zdołał wyjść z opresji i to on zadał decydujący cios. Radość australijskich kibiców była nie do opisania. Nadal musiał być w szoku. Całą sytuację można zobaczyć na poniższym filmiku.

De Minaur całe spotkanie wygrał 2:1. W trzeciej odsłonie triumfował 7:5 i po 2 godzinach i 43 minutach gry mógł cieszyć się ze zwycięstwa.