Novak Djoković i Danił Miedwiediew bez strat. Będzie wielki hit w Adelajdzie

Novak Djoković i Danił Miedwiediew bez straty seta awansowali do 1/2 finału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Adelajdzie. W sobotę zmierzą się ze sobą w hitowo zapowiadającym się meczu o awans do finału.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / Matt Turner / Na zdjęciu: Novak Djoković
Powrót do Australii ma dla Novaka Djokovicia dotychczas słodki smak. W turnieju ATP w Adelajdzie Serb rozegrał trzy mecze i wszystkie wygrał bez straty seta. W piątek pokonał 6:4, 6:4 Denisa Shapovalova i wywalczył awans do półfinału.

- Wynik nie mówi wszystkiego o tym pojedynku, który był bardzo wyrównany. Na początku Denis był lepszym tenisistą. Ale potem odnalazłem swój rytm i zacząłem lepiej serwować - skomentował Djoković, cytowany przez atptour.com.

W sobotę najwyżej rozstawionego Djokovicia czeka wymagające wyzwanie. Zmierzy się z Daniłem Miedwiediewem. - Sądzę, że to będzie długi wieczór. Gdy grasz z Daniłem, musisz być gotowy na długą walkę. On jest jednym z najlepszych tenisistów świata ostatnich pięciu lat - powiedział o moskwianinie, z którym ma bilans 8-4.

Oznaczony numerem trzecim Miedwiediew w piątek wygrał 6:3, 6:3 z rodakiem, Karenem Chaczanowem, turniejową "ósemką". - Nie graliśmy ze sobą od 2019 roku, a to dość długo. Cieszę się, że w końcówkach obu setów potrafiłem podnieść swój poziom i że awansowałem do półfinału - powiedział 26-latek z Moskwy.

W drugim półfinale zmierzą się nierozstawieni Sebastian Korda i Yoshihito Nishioka. Amerykanin pokonał 7:5 6:1 rozstawionego z numerem szóstym Jannika Sinnera, z kolei Japończyk wyszedł zwycięsko z trzysetowej batalii z kwalifikantem Alexeiem Popyrinem.

Adelaide International, Adelajda (Australia)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 642,7 tys. dolarów
piątek, 6 stycznia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Novak Djoković (Serbia, 1) - Denis Shapovalov (Kanada, 7) 6:4, 6:4
Danił Miedwiediew (3) - Karen Chaczanow (8) 6:3, 6:3
Sebastian Korda (USA) - Jannik Sinner (Włochy, 6) 7:5, 6:1
Yoshihito Nishioka (Japonia) - Alexei Popyrin (Australia, Q) 7:6(4), 6:7(10), 6:2