Paula Badosa ruszyła do boju w Adelajdzie. Zmienne szczęście mistrzyń Rolanda Garrosa

Paula Badosa wkroczyła do akcji w Adelajdzie (WTA 500). Hiszpanka rozprawiła się z Estonką Anett Kontaveit. W kolejnej rundzie jest Czeszka Barbora Krejcikova, a z turnieju odpadła Łotyszka Jelena Ostapenko.

Paula Badosa Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Paula Badosa
Paula Badosa (WTA 11) ma za sobą drugi mecz w sezonie. W drużynowym turnieju United Cup nieoczekiwanie przegrała z Harriet Dart. W tym tygodniu Hiszpanka rywalizuje w Adelajdzie. Na początek pokonała 6:4, 6:3 Anett Kontaveit (WTA 17). W ciągu 74 minut Badosa zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie.

Barbora Krejcikova (WTA 21) wygrała 6:2, 7:6(4) z Alison Riske-Amritraj (WTA 41). W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu triumfatorka Rolanda Garrosa 2021 zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z dziewięciu szans. Amanda Anisimova (WTA 29) wróciła z 1:4 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:3 Ludmiłę Samsonową (WTA 19).

Weronika Kudermetowa (WTA 9) zwyciężyła 2:6, 7:6(4), 6:4 Wiktorię Azarenkę (WTA 25). W pierwszym secie dwukrotna mistrzyni Australian Open od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W drugiej partii przy 5:6 obroniła dwie piłki setowe, ale w tie breaku od 3-0 straciła siedem z ośmiu kolejnych punktów. W trzecim secie miało miejsce jedno przełamanie, które Kudermetowa uzyskała na 5:4.

W trwającym dwie godziny i 58 minut meczu Kudermetowa wykorzystała tylko dwa z 14 break pointów, ale zaserwowała 20 asów. Zdobyła o dwa punkty więcej (110-108) i podwyższyła na 2-0 bilans spotkań z Azarenką. W II rundzie moskwianka zmierzy się z Jekateriną Aleksandrową.

Mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 Jelena Ostapenko (WTA 18) przegrała 3:6, 4:6 z Anną Kalinską (WTA 64). W ciągu 79 minut Łotyszka wykorzystała tylko trzy z 10 break pointów, a własne podanie oddała sześć razy. Kaia Kanepi (WTA 32) uzyskała cztery przełamania i pokonała 6:2, 6:2 Storm Hunter (WTA 227). Estonka będzie kolejną rywalką Badosy.

Adelaide International 2, Adelajda (Australia)