Czeska rewelacja zatrzymana. Znamy mistrzynię turnieju w Adelajdzie

18-letnia Czeszka Linda Noskova została zatrzymana w finale turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Mistrzynią została Aryna Sabalenka, która zdobyła 11. tytuł w WTA Tour.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / MATT TURNER / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W Adelajdzie w finale doszło do starcia gwiazdy światowych kortów z tenisistką, która przebyła drogę od kwalifikacji. W niedzielę nie doszło do niespodzianki. Tytuł wywalczyła Aryna Sabalenka (WTA 5), która pokonała 6:3, 7:6(4) Lindę Noskovą (WTA 102).

W pierwszym secie Sabalenka wyszła na prowadzenie 4:2 i nie oddała przewagi. W drugiej partii przełamań nie było. W tie breaku piąta rakieta rankingu WTA przypieczętowała triumf. W trwającym godzinę i 43 minuty meczu zaserwowała 12 asów. Obroniła trzy break pointy i wykorzystała jedną z sześciu szans na przełamanie. Zdobyła 29 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Noskova w Adelajdzie wygrała sześć meczów. Obroniła dwie piłki meczowe, po jednej w I rundzie kwalifikacji z Anną Kalinską i w ćwierćfinale z Wiktorią Azarenką. Odprawiła dwie tenisistki z Top 10 rankingu, Darią Kasatkiną i Ons Jabeur. Czeszka osiągnęła pierwszy finał w WTA Tour. W 2021 roku wygrała juniorski Roland Garros.

Sabalenka wystąpiła w 19. finale i wywalczyła 11. tytuł. Jest to jej pierwszy triumf od maja 2021 roku, gdy wygrała turniej w Madrycie. Przez turniej w Adelajdzie przeszła bez straty seta.

W deblu mistrzyniami zostały Asia Muhammad i Taylor Townsend, które pokonały 6:2, 7:6(2) Storm Hunter i Katerinę Siniakovą. Dla Amerykanek jest to drugi wspólny tytuł. W 2020 roku triumfowały w Auckland.

Adelaide International, Adelajda (Australia)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 826,8 tys. dolarów
niedziela, 8 stycznia

finał gry pojedynczej:

Aryna Sabalenka (2) - Linda Noskova (Czechy, Q) 6:3, 7:6(4)

finał gry podwójnej:

Asia Muhammad (USA, 6) / Taylor Townsend (USA, 6) - Storm Hunter (Australia, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) 6:2, 7:6(2)

Czy Aryna Sabalenka wygra wielkoszlemowy turniej?