Iga Świątek pokazała moc. Sprawdź, kiedy i z kim zagra kolejny mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek

To była gIGAntyczna przewaga. Iga Świątek zdeklasowała w meczu III rundy Australian Open Cristinę Bucsę 6:0, 6:1. Wiadomo już, z kim liderka światowego rankingu zmierzy się w kolejnym etapie. Tym razem zadanie będzie trudniejsze.

55 minut - tylko tyle trwało spotkanie Igi Świątek z Cristiną Bucsą. W całym meczu liderka światowego rankingu przegrała tylko jednego gema, w momencie, gdy już wszystko było praktycznie przesądzone.

Po raz ostatni tak okazałe zwycięstwo Polka wywalczyła 15 kwietnia 2022 roku podczas Pucharu Billie Jean King w Radomiu, gdy straciła zaledwie jednego gema w starciu z Rumunką Mihaelą Buzarnescu.

Tuż przed rozpoczęciem meczu Świątek stało się jasne, że jej potencjalną rywalką w IV rundzie Australian Open będzie Jelena Rybakina.

Tenisistka z Kazachstanu mierzyła się z Danielle Collins. Zajmująca 25. miejsce w rankingu WTA zawodniczka potrzebowała trzech setów i nieco ponad dwóch godzin gry, aby wyeliminować Amerykankę.

Mecz Iga Świątek - Jelena Rybakina odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia. Godzina będzie znana, gdy organizatorzy zaprezentują szczegółowy plan gier na ten dzień.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto awansuje do ćwierćfinału Australian Open?