Jak ona to zrobiła?! Zobacz kapitalną akcję Amerykanki [WIDEO]

Alycia Parks odwróciła losy rywalizacji z Petrą Martić i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Lyonie. W trakcie meczu popisała się kapitalną akcją. To trzeba zobaczyć.

Mateusz Kozanecki
akcja Alycii Parks Twitter / WTA / Na zdjęciu: akcja Alycii Parks
Alycia Parks odpadła już w II rundzie Australian Open po porażce z Sarą Bejlek. Amerykanka lepiej radzi sobie podczas rywalizacji w Lyonie.

Najpierw pokonała Julię Grabher, a następnie zmierzyła się z Petrą Martić. Potrafiła odwrócić losy rywalizacji z wyżej notowaną Chorwatką.

Przegrała pierwszego seta 2:6, a w drugim popisała się kapitalną akcją, którą zaskoczyła swoją rywalkę.

Najpierw popisała się potężnym podaniem, po którym Martić zagrała tuż za siatkę. Chwilę później Chorwatka podjęła próbę przelobowania Parks.

22-latka ruszyła za piłką i wydawało się, że punkt zdobędzie Martić. Parks nie dała za wygraną i zagrała tzw. hot-doga, czyli uderzyła piłkę pomiędzy nogami, będąc tyłem do kortu.

Cały mecz Amerykanka wygrała w trzech setach i w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszą w meczu Danka Kovinić - Anna Bondar.