Czeska nastolatka świetnie spisuje się w Lyonie. Porażka rozstawionej Chorwatki

18-letnia Czeszka Linda Noskova rozprawiła się z Egipcjanką Mayar Sherif w turnieju WTA 250 w Lyonie. Odpadła Chorwatka Petra Martić, która przegrała z Amerykanką Alycią Parks.

Linda Noskova Getty Images / Icon Sportswire / Na zdjęciu: Linda Noskova
Linda Noskova (WTA 56) sezon rozpoczęła w Adelajdzie, gdzie jako kwalifikantka doszła do finału. Po tak wspaniałym występie awansowała w rankingu ze 102. na 58. miejsce. Musiała jednak zagrać w eliminacjach do Australian Open i nieoczekiwanie już pierwsza rywalka, Kanadyjka Katherine Sebov, okazała się dla niej za mocna.

W tym tygodniu Noskova rywalizuje w Lyonie, gdzie przeszła kwalifikacje. W I rundzie turnieju głównego wyeliminowała pogrążoną w kryzysie Hiszpankę Garbine Muguruzę. W środę 18-letnia Czeszka wygrała 6:3, 6:2 z Mayar Sherif (WTA 50). W ciągu 68 minut tenisistka z Przerowa zniwelowała trzy break pointy i spożytkowała cztery z sześciu szans na przełamanie.

Camila Osorio (WTA 73) pokonała 7:6(5), 7:5 Jule Niemeier (WTA 71). Kolumbijka w obu setach odrobiła straty z 3:5. W drugim przegrywała nawet 1:4. W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu wykorzystała pięć z 11 break pointów. Osorio będzie kolejną rywalką Noskovej.

Alycia Parks (WTA 79) zwyciężyła 2:6, 7:6(3), 6:2 Petrę Martić (WTA 36) po dwóch godzinach i 23 minutach. Amerykanka zaserwowała 12 asów i wywalczyła 43 z 57 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki miały po pięć break pointów i uzyskały po dwa przełamania. W ćwierćfinale Parks zmierzy się z Danką Kovinić lub Anną Bondar.

Dokończona została też I runda. Jasmine Paolini (WTA 66) pokonała 6:3, 6:2 Rebekę Masarovą (WTA 100). W ciąg 72 minut Włoszka odparła trzy z czterech break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Alison van Uytvanck (WTA 76) wygrała 6:2, 6:4 z Tamarą Korpatsch (WTA 78). Niemka popełniła 11 podwójnych błędów. Belgijka siedem razy odebrała rywalce podanie.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)

Alison van Uytvanck (Belgia) - Tamara Korpatsch (Niemcy) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Linda Noskova awansuje do półfinału w Lyonie?