Pewny awans Greczynki. Czeszka rozbiła sprawczynię niespodzianki

Maria Sakkari bez problemów zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Linzu. Marketa Vondrousova rozbiła Rebekę Masarovą, która dzień wcześniej odprawiła jedną z faworytek.

Maria Sakkari PAP/EPA / RHONA WISE / Na zdjęciu: Maria Sakkari
W środę w Linzu wyłonione zostały trzy ćwierćfinalistki. Jedną z nich została najwyżej rozstawiona Maria Sakkari (WTA 7), która pokonała 6:4, 6:2 Warwarę Graczewą (WTA 84). W ciągu 96 minut Greczynka obroniła sześć break pointów i wykorzystała trzy z 12 szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Donna Vekić lub Madison Brengle.

Marketa Vondrousova (WTA 89) w 59 minut rozbiła 6:1, 6:1 Rebekę Masarovą (WTA 99). Czeszka zgarnęła 18 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Na przełamanie zamieniła pięć z 11 okazji. Masarova w I rundzie wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Jekaterinę Aleksandrową. W ćwierćfinale Vondrousova zmierzy się z Dalmą Galfi lub Evą Lys.

Anastazja Potapowa (WTA 44) zwyciężyła 7:5, 3:6, 6:3 Jule Niemeier (WTA 71). Mecz trwał dwie godziny i 44 minuty. Doszło w nim do 15 przełamań, z których osiem uzyskała tenisistka z Chimek. Potapowa zdobyła o osiem punktów więcej (116-108) i podwyższyła na 2-0 bilans spotkań z Niemką.

Poza tym rozgrywano mecze I rundy. Anhelina Kalinina (WTA 31) pokonała 6:2, 7:5 Alycię Parks (WTA 51). W trwającym godzinę i 50 minut meczu Ukrainka wywalczyła 22 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała cztery przełamania. Amerykanka w ubiegłym tygodniu w Lyonie zdobyła pierwszy singlowy tytuł w WTA Tour.

Irina-Camelia Begu (WTA 27) przegrała 1:6, 2:6 z Clarą Tauson (WTA 141). W ciągu 75 minut Rumunka wykorzystała tylko dwa z sześciu break pointów. Dunka spożytkowała wszystkie cztery szanse na przełamanie. Wywalczyła 27 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)