Skrytykował format Pucharu Davisa. Tak nazwał go były prezes

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut
PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut
zdjęcie autora artykułu

- Zmarnowaliśmy cztery lata - powiedział Nicolas Mahut na temat nowego formatu Pucharu Davisa. W odpowiedzi były prezes Francuskiej Federacji Tenisowej Bernard Giudicelli nazwał go... ignorantem i wysłał doświadczonego gracza na emeryturę.

Przejęcie Pucharu Davisa przez należącą do Gerarda Pique firmę Cosmos miało zrewolucjonizować te rozgrywki. Po pięciu latach współpraca pomiędzy firmą a ITF dobiega końca, o czym w mocnych słowach wypowiedział się Nicolas Mahut.

- Zmarnowaliśmy cztery lata. Bernard Giudicelli wie, co myślę o jego decyzjach jako wiceprezesa ITF i prezesa FFT. Ponosi wielką odpowiedzialność za to fiasko, ale widzę, że nie kwestionuje swoich decyzji - powiedział 41-latek, cytowany przez portal puntodebreak.com.

Dziennikarze podkreślają, że Mahut nie jest jedynym tenisistą, któremu nie podoba się formuła turnieju, jednak niewielu zdecydowało się na to, aby tak stanowczo o tym mówić.

Bernard Giudicelli odpowiedział zawodnikowi. - Mahut jest ignorantem - przyznał wprost w rozmowie z tennisactu.net. - On nie jest tym, kto będzie tłumaczył młodym graczom, jak wszystko powinno działać. Powinien przejść na emeryturę - dodał były prezes Francuskiej Federacji Tenisowej.

- Mahut powiedział, że straciliśmy cztery lata? To ktoś, kto nie ma wiedzy. Nic nie straciliśmy, wręcz przeciwnie, uratowaliśmy Puchar Davisa. Stary format już nie działał, bo nie przyciągał najlepszych graczy - tłumaczył dalej działacz.

Zdaniem Giudicellego obowiązujący od 2018 roku system gwarantuje widownię nawet podczas kwalifikacji, za przykład podał natomiast mecze z udziałem m.in. Grecji i Ekwadoru.

Mahutowi polecił zostanie... dziennikarzem. - Miałby wtedy okazję do krytyki, co, nawiasem mówiąc, robi całkiem dobrze - mówił.

Czytaj także:Faworyci wkroczyli do akcji w Montpellier. Świetny start Holgera RuneGwałtowne zmiany w rankingu WTA za plecami Igi Świątek

ZOBACZ WIDEO: Ponad 20 milionów wyświetleń! Świat oszalał na punkcie bramki z Ekstraklasy!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty